Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes-Benz C200D Espirit...

Mercedes-Benz C200D Espirit elektronika-probléma. Vannak ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy C 200-as sima szívó dízeles, 93-as Mercim, tavaly novemberben vettem. Azóta egyszer volt egy olyan, hogy melegebb napokon a sebességmérő-óra nem nagyon kívánt együtt működni de enyhe fizikai rásegítés után tökéletesen üzemelt, de ez tényleg csak párszor fordult elő. Ezen kívül mindig, minden tökéletesen működött, elektronikailag, mechanikailag egyaránt (jah igen, SRS lufi visszajelző mindig is pirosan díszelgett a műszerfalamon, na de soha nem érdekelt annyira. Szóval a problémám! Egy rosszul beszerelt kormány-átvezető gyűrű feldarálta a vezetőszálakat és ezért a kormányt nehéz volt tekerni, azt kicseréltem, aztán bekötöttem a dudát is (utólag, mert az eredeti kábelek össze voltak gányolva, vagy nem is léteztek, nem tudom már). 12-Voltot a rádió köréről szedtem, gondoltam gond nélkül megfelel erre a célra (az akksim a csomagtartóban van, ennél a típusnál így szokott lenni), na most a lényeg bekötés után a dudát nyomkodva füst szált fel.. Sajnos nem új pápát választott, hanem a frissen vásárolt átvezető gyűrűm szétégett, kár érte! :( Na a lényeg ez a 4-es biztosíték körén történt, levágta a biztit majd kicseréltem ezután sokminden nem üzemelt: A műszerfal úgy kompletten, vagy volt hogy csak időszakos jelleggel, ha felkapcsolom a tompítottat akkor teljesen kialszik a műszerfalvilágítás is. Elakadásjelző is ezen a körön van, az sem üzemel. Régebben ha kivettem ezt a biztit akkor ment minden, csak az órának a memóriája nem és az mindig 00.00-t mutatott emiatt, ha visszaraktam a biztit akkor pedig leállítás után hibajelző lámpák égtek (akku, lámpavisszajelző) épp ezért bizti nélül használtam úgy 2 hónapot. Mostanában teljesen megadta magát a műszerekkel nincs gond mert néha-néha 1-1 km erejéig mérnek, de többet nem. Meg olyan is volt már hogy menet közben benyomom az elakadásjelzőt és a műszerfal meghal, se sebességmérő, se fordulatszámmérő csak a hűtővíz hőmérséklet de gondolom az nyilván más körön van. Szóval ezek lennének a problémák 50 ezer Ft-om van az autóra mit gondoltok mi lehet a probléma? Legrosszabb esetben talán összeéghettek a kábelek és ezért van időszakos jellegű kontakt hiba. Pénteken viszem egy mezei villamosság szerelőhöz azzal a reménnyel hogy tud vele kezdeni valamit olcsón. Ha mégse, akkor máshová viszem, ahol tele van a műhely sokmillió Ft értékű műszerekkel és villamosmérnökökkel, de azt nem úszom meg olcsón! :( Vélemények, javaslatok, ötletek? Szerintetek mi lehet a hiba?


17/F - Szabolcs megye


2013. júl. 30. 22:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!