Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen anyagokból készítenek...

Milyen anyagokból készítenek motoros ruházatot?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a bőr, kevlár, stb anyagokra. Milyenek vannak, és melyik mit "tud" illetve melyik miben jobb mint a másik?

Melyik a legjobb?



2013. júl. 31. 01:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A bőr és a cordura a leggyakoribbak. Ha megnézed a motorosokat (mármint azokat akik hajlandóak védőfelszerelésre költeni), teljes védőruházatnál a bőr az elsődleges választás.

A cordura is jó anyag, kellemes viseleteket csinálnak belőle, de inkább sétamotorozáshoz való - nekem is az van a nyolcvan-kilencven km/h-s "gurulgatáshoz".

2013. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Picit vitatkozom Agent K-val ( a zöldkéz ment így is neki ). Én nem a sebességhez kötném, bár tény, hogy cordura kevésbé feszül úgy rá az emberre mint a bőr. A cordura szerintem sokkal praktikusabb túrázás esetén. A bőr ruha nyáron bemelegszik ha pl lépésben mész pár percet, és elég hideg tud lenni egy őszi napon . Mászkálni benne pedig minden csak nem kényelmes - ezzel szemben a cordura sokkal komfortosabb szerintem.. Pályára viszont jelenleg nincs jobb a bőrnél. Több csúszást is kibír ( saját tapasztalat ) még egy kordúra elszakadhat egyetlen esés után is ( nem törvényszerű, de nagyobb lehetősége, több ismerősöm is "átélte" már )

Hogy melyik jobb vagy rosszabb azt a cél határozza meg:


- pályamenő vagy ? Egyrészes bőr.

- alkamkénti pályázás, esetleg szükséged van térdkoptatóra? Kétrészes bőr.

- lemotorozol a térképről? Cordura

2013. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!