Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet otthol csinálni...

Hogyan lehet otthol csinálni tuning felszereléseket (lököstoldat, szemöldök, küszöb, stb.), vagyis milyen anyagokból milyen módszerrel és hogy?

Figyelt kérdés
pontoasbban ford fiesta MK3-ra akarok lököstoldatot, és morcosítást, halottam már a folyékony műanyagról és üvegszálról, de nem tok róluk sok mindent, ez érdekelne engem :) !
2008. aug. 10. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Műanyag lökhárítótoldatot elég nehéz házilag összehozni, talán üvegszálból lenne érdemes megoldani, de hát az nem könnyű, hisz az üveszállal való munkát is tanulni kell, hogy megfelelő legyen az eredmény. Esetleg kérdezz egy erre szakosodott fórumban.


Fiestanál szerintem a morcosítást úgy oldják meg, hogy fémből meghosszabbítják a motorháztető lámpa feletti részét, hogy rányúljon a lámpára. Ez ugye hegesztéssel oldható meg, de utána újra kell fényeztetni a motorháztetőt. Itt az üvegszál bajosan lenne használható, a fémmel nemigazán áll barátságban.:p


Viszont lehet kapni boltban is sok ilyen kiegészítőt, max az ára lehet elrettentő, viszont a minőség is adott, nem áll fenn a lehetősége annak, hogy elrontasz valamit és kezdheted elölről.;)

2008. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Otthol???Talán inkább otthon!!!!!!!
2008. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Morcosítás a világ legnagyobb marhasága, az arra jó h a faparasztoknak felvágjunk vele.

Lökös toldatot pedig lehet venni, és nem annyira drága, nem hinném h otthon olcsóbban ki tudnád hozni hozzáértés nélkül. Mert ugye ahoz kéne csinálni egy sablon gipszből vagy valami olyasmi anyagból és arra felvinni az üvegszálat, legalábbis is én így csinálnám.

2008. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem otthon nemigazán érdemes kísérletezni, mert ahhoz drága az anyag, de keress egy üvegszálas szakembert és beszéld meg vele hogy megnézhesd ahogy megcsinál egyet.


nekem mondeo mk1-em van és jelenleg olcsóbb lenne fénykép alapján megcsináltatni a lököst üvegszálból mint angoloktól meghozatni mivel ami tetszik az legközelebb náluk van csak.


Az angoloktól az első-hátsó lökös + a küszöb 300 ezer fölött lenne, az üvegszálasnál 175 körül lenne (és egyedire lehetne csinálni ami ugye nem elhanyagolható tényező), de ha csak segít nekem és lényegében én csinálom akkor csak az anyagot kellene kifizetnem. Szóval haverkodj össze egy üvegszálassal és dumáld meg vele a dolgokat.

2009. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én így csináltam:lépésálló hungarocellböl megcsinálva a sablont(betekerve folpackkal hogy ne marja szét a hungaro-t a gyanta)egy réteg gyanta egy réteg 400as üvegpaplan ez megismételve 4x!!fontos hogy gyorsan dolgozz mert köt mint a gép!!és utána ne igyál alkoholt!pl sört mert elégé be leszel állva töle!és használj maszkot mert a gyant amérgezö!!!!!ja és erre kellett még kb 1 kg gitt hogy egyenes legyen!
2009. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!