Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amíg nincs meg a jogsim,...

Amíg nincs meg a jogsim, semmi nem helyettesítheti? Egyáltalán nem vezethetek, amíg ki nem postázzák? Ti mennyit vártatok?

Figyelt kérdés

Már mindenem megvan, most jövök az okmányirodából.

Komolyan 3-4 hét, mire megkapom?:O

Vagy ez csak a lehetséges maximum olyan extrém esetekben, amikor mondjuk messze lakom az okmányirodától?

Szóval amíg nincs meg a jogsi, addig sem a vizsgaigazolás, sem az a papír, amit az okmányirodában kaptam, semmi a világon nem jogosíthat fel még a vezetésre?


Előre is köszönöm a válaszokat!

És légyszi csak olyan válaszoljon, aki halál biztos az igazában! Köszönöm!:)


2013. júl. 31. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg nincs a kezedben addig nem vezethetsz. A 3-4 hét teljesen reális, bírd ki.
2013. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát ez nem jó hír...:(

Amúgy nem is szerencsés megoldás szerintem...

Miért ne lehetne addig ideiglenes igazolványt kiállítani, ahogy mondjuk egy diákigazolványról...

Egy hónap egy frissen vizsgázott vezetőnek veszélyes kihagyás... Még egy gyakorlott vezető is megérzi, hogy kicsit bénább, ha ennyit kihagy, nemhogy egy tök kezdő...

2013. júl. 31. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:

A 4 hét a maximum, amíg várni kell. Lehet, hogy 2 hét múlva már a kezedben lesz.

Én 2 hetet vártam. Sajnos ezt nem lehet megkerülni, ki kell bírni.

De ne izgulj ilyeneken, én a jogsi letétele után fél évvel ültem újra kocsiba, amikor meg lett a sajátom. Kicsit fura volt, de pár vezetés után már semmi gond nem volt.

2013. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[OFF]komolyan vicces, hogy minden héten előkerül ez a kérdés. És nem hiszem el, hogy amikor feltetted a kérdést, neked nem dobta ki a listában a hasonló kérdéseket[/off]


Azért nem állítanak ki ideiglenes igazolványt, mert nem vagy benne a rendszerben. Erre szükség van ahhoz, hogy egy esetleges igazoltatáskor lekérdezzék az adataidat. Különben max arra jó, hogy arcra összevesse a személyin levő adatokkal.


Diákigazolványnál az ideiglenessel nem tudsz mozijegyet vásárolni például, vagy egyéb kedvezményt igénybevenni, ami vonalkód alapján megy, azaz a BM rendszeréből - bár ez inkább az OM, de az elv ugyanaz.


Más ok: egy még gyártás alatt levő igazolványt nem tudna a hatóság bevonni, ha valami oknál fogva erre lenne szükség. És ez csak két ok a sokból. Meg kell várni, az autóval sem mehetsz, amíg nem kapja meg a rendszámot, hiába felel meg műszakilag.

2013. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Off. Mi az, hogy minden héten, talán inkább minden nap.
2013. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Már megvan a jogosítványom kismotorra (M) és most csináltam meg autóra is (B) és kaptam egy papírt amin szerepel hogy B-re és M-re is van jogsim. Vezethetek ezzel a papírral autót.."


Ez volt az egyetlen kérdés, amit kidobott a rendszer.

Korábban én is tettem fel hasonló kérdést, de sajnos nem érkezett kielégítő válasz, ezért ismételtem meg, csak kicsit másképp.


Egyébként az érdekelne leginkább, hogy nektek mennyit kellett várni...:)

2013. júl. 31. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat napot kellett várnom, és ebbe volt egy szombat-vasárnap is.

Postás hozta, én is meg voltam lepődve.

2013. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Ez már jobban hangzik!:D
2013. júl. 31. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!