Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy a 2-es 3-as...

Miért nem megy a 2-es 3-as henger?

Figyelt kérdés
Tehát gyújtás, azaz szikra van mind a 4 hengerben, az 1-es és a 4-es henger megy is, viszont a 2-es 3-as nem. A motor elindul, jár, viszont így erőtlen és hangos.Amikor kivettem a gyertyákat, elemlámpával belenéztem a hengerekbe és láttam h a 2-es és a 3-as henger benzines, a másik kettő viszont száraz, gondolom akkor valószínűleg nem az a baj h nem kap benzint. Az is feltünt h a gyertyák olajosak(egyértelműen a másik kettő száraz). Miközben járt a motor lehúztam a pipát a kettesről és olyan szinten erős ívet húzott a blokk minden egyes részén amilyet még nem láttam, és közben csattogó hangot ad minden szikránál a pipa. Tehát a kérdésem az lenne h ilyenkor mi a teendő, illetve mi lehet a baj a motorral?

2013. júl. 31. 11:10
 1/5 szántóvető ***** válasza:

előzmény?egyik napról a másikra jelentkezett?egyszerre állt le mindkét henger vagy időkülönbséggel?sokat futott motor?meg lett hajtva?olaj+szűrő csere biztosan megvolt mindig?

kompressziót kell mérni minden hengerben és ha eltérést mutat akkor lehet levenni a hengerfejet.

2013. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A motor kb 190000 km-et futott, nem mai autóról van szó, amikor kellett akkor mindig cserélve lett rajta minden, sosem volt túlhajtva, viszont mindennapos használatban volt. Egyébként menet közben jelentkezett a hiba, hirtelen hangosabb és erőtlenebb lett a motor.Hozzáteszem a motor már 2 perc járás után forró, a kijelző viszont még félig sem megy fel.Az utólsó hónapokban probléma volt az indítással is, mert volt h beindult akár napi 10 indítással is, viszont volt h abszólút nem indult még reggel sem.Elméletileg pár éve volt síkoltatva és javítva a hengerfej, bár nem mondhatnám h szakember által.
2013. júl. 31. 11:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá teszek h rettenetesen eszi az olajat...
2013. júl. 31. 11:39
 4/5 szántóvető ***** válasza:
valószínű gyűrűtörés,emellett más baja is lehet.ha síkoltatva lett a hehgerfej akkor korábban megfőhetett a motor(pedig 190 ezer Km nem is sok) láttam már olyat is hogy a dugó volt összetörve,a darabjai megtalálhatóak voltak az olajteknőben.szóval pénzes dolog lesz talpraállítani.
2013. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nandras84 válasza:
Esetleg érdemes lenne levenni a szelepfedelet, lehet eltört egy vagy 2 himba, egyszer jártam már igy
2013. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!