Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan, aki csinált...

Van itt olyan, aki csinált már hasonlót?

Figyelt kérdés
Szeretnék építeni magamnak egy homokfutót, viszont gőzöm sincs, hogy kezdjem el. Milyen anyag/ok/ból szokták a keretet összerakni, meg úgy általában az egész kocsit? Lengéscsillapítók is érdekelnének. Költségeket tekintve mennyivel kell számoljak? De a legfontosabb a megtervezése. Valaki foglalkozik ilyennel, esetleg van olyan oldal ahol vannak közzétéve?

2013. júl. 31. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Homokfutót még nem csináltam, de vázszerkezettel volt már dolgom.

alapanyagnak vascső, szépen meghajlítva és megfelelően összehegesztve.

A motort és mindent ami a működéséhez szükséges valamint a hajtásrendszer nagy részét szerintem egy donorautóból érdemes átemelni és ezek köré építeni a vázat.

Legjobban talán akkor jársz ha szerzel valamilyen lestrapált terepjárót és annak használod fel minden elemét(kivéve a karosszériát)

Tervezni szerintem elég sok ember meg tudná(még én is) de egy ilyen szerkezetet megcsinálni rengeteg idő.

Pl valamelyik Bosch elektormobil versenyre épült gép terveit láttam anno. Azt vagy fél évig csinálta jó pár ember. És az lényegesen egyszerűbb szerkezet.

Szóval összességében bőven 6 számjegyű összegbe lenne.

2013. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!