Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsón fenntartható első autó...

Olcsón fenntartható első autó 300ezer forintig?

Figyelt kérdés
Amik fontosak, hogy ne legyen 8 liter felett a fogyasztás, ne kelljen bérletet venni a szervízbe, és legyen klímás:) első autónak szeretném. Amiket eddig néztem astra f, mondeo mk 2 vagy swift sedan. Ötletek esetleg még? Szeretnék biztonságban lenni az úton, és ne túrjanak le róla. Vélemény? esetleg rover?
2013. júl. 31. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

A felsoroltak közül szerintem az F Astra.

Mondjuk nekem egyáltalán nem jönnek be, de az tény, hogy roppant igénytelen autók és pár ezer Ft-ért megkapod az alkatrészeket.

Mindenkép jobb választás egy Suzukinál, ami szintén olcsón fenntartható és motorikusan is elég strapabírók, de ugye semmit nem védenek egy esetleges ütközésnél...

2013. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
F Astrából ennyiért már ki lehet jót fogni, de ha klímát is akarsz, akkor inkább a Swiftek között találsz ennyiért.
2013. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Ja és 1. válaszolóhoz hasonló tudatlanokra ne hallgass, ugyanis Amerikában több irányból csináltak töréstesztet és a Suzuki jobb eredményt ért el mint az Astra. Pont az ilyen kijelentések miatt hasonlították őket össze. A Swift valóban jobban törik, de csak azért, mert így nyeli el az ütközés energiáját.
2013. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem tetszik annyira a swift, mert alacsony és a többi autó észre sem vesz vele:) Astra jobb lenne, de úgy hallom fenemód rohad. Igaz ez?
2013. júl. 31. 21:06
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

# 3

Valami linket dobhatnál ami alátámasztja a mondandódat. Szerintem az a törésteszt nem azzal a típusú suzukival készült amit te itt most 300-ért megkapsz. Az új suzukiknak valóban jobbak a töréstesztjei, nade a réginek?

2013. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Hááát, a múlt vagy az előtte lévő héten láttam egy balesetet a budapesti Hungária körúton a vonat feletti felüljárónál... Egy ÚJ suzuki swift hátulról beleütközött egy 2006 körüli forma Passat-ba. Nem sokra volt egymástól a két autó, így először csak a Passat-ot láttuk, mert arról jöttünk. Kerestük a sérülést, de SEMMI nem látszódott rajta.. Csodálkoztunk is, mert zsaruk voltak ott pedig... Aztán tovább gurultunk lassan és láttuk a suzukit.... TELJESEN összetört az egész eleje. Motorháztető felgyűrődve, lámpák, lökhárító, hűtőrács, minden kapott.


Kérdező! suzukiba még akkor se ülj, ha valaki felajánlja, hogy elvisz valahova!!!!!!! Én ilyen életveszélyes autóba biiztos h soha életbe nem fogok ülni! egy tragédia, na.


Mondeo-t végy amúgy ezek közül, ahhoz képest h milyen jó autó, elég olcsón hozzá lehet jutni. Az F Astra-t "kissé" nagyra tartják kishazánkban és baromira túl van árazva. Ahogy pl. a suzuki is!!!! Érdemes megnézni pl. a mobile.de oldalt.

2013. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ha valami nagyobb autót szeretnél én ezt ajánlanám

Toyota carina igaz a régebbí II típusú klima az lehet hogy nem mindegyikben van de egy nagy kényelmes autó.Vagy a kistesója atoyota corolla

Itt a kocsi amiről beszéltem

[link]

[link]

[link]

Annak elenére hogy toyota az alkatrészek nincsenek horor áron hozzájuk.

Vagy a kistestvéra ha nem kell nagy autó.

Toyota corolla

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi:) A carina tetszik, de corollából max az egyel újabb. A mondeo mennyit eszik? A 2 literes vagy az 1.8as
2013. aug. 1. 07:51
 9/17 anonim ***** válasza:

Azért roppant kíváncsi lennék arra a töréstesztre, mert biztos nem a régi Swiftről szólt az a teszt.

Hisz itt is csináltak vele ugye és arról volt hangos a világ ilyen téren, hogy 1 csillagot sem volt képes megszerezni az ötből !

Szóval inkább nézz utána, mielőtt valakit lehülyézel !

Így nyeri el az ütközés energiáját ? Gratulálok !

Láttam már pár ilyen törött Swiftet. És hát lakatos legyen a talpán, aki abból utána abból még autót csinál.

Illetve olyanra is volt pl. hogy ebben az általad oly biztonságosnak vélt autóba a MOTOR ölte meg a vezetőt, ami az ütközés következtében előre jött az utastérbe !

Akkor miről is beszélünk ?

Nekem egy VW Borám van. 2002-es és 270 ezer Ft-ért jutottam hozzá csupán.

Nem azért mert annyira ramaty állapotban van, hanem mert aukción sikerült megvenni a rendőrségen. Átnézte szerelő, minden rendben van vele. Csak az ilyenkor szokásos dolgokat kellett cserélni rajta (vezérműszíj, görgők, vízpumpa, stb.... ) Nem rohad sehol, kényelmesen elférek benne és biztonságos. 1.6-os motor van benne és 7-8 literrel megy el kb.

Szóval egy 1.8-as vagy egy 2.0-ás Ford 1-2 literrel többet fog. Ott minimum 9 liter, ha (!) ésszel vezetsz.

Át kell gondolni mire kell az autó.

Ha túl sokat nem mész autópályán, autóúton, ahol lehet neki nyomni, akkor szerintem ekkora motor felesleges a városba....

2013. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Végre egy okos, normális, realista ember a 9-es személyében. Aki pedig írta h be nem ülne suzukiba, ammeg én vagyok. A többi sztem mind suzukinak dolgozik és jutalékot kap egy-egy eladott autó után. Vagy olyan autókereskedésbe dolgozik, vagy főnök, ahol sok a suzuki.


De ezek a suzukik tényleg katasztrofálisak. Az új fel nem fogom hogy az anyámba szerzett 4 csillagot, de egy tragédia az az autó is, ahogy van, sztem iszonyatos bunda volt ott testvéreim... Akihez viszem a Mercimet, van néha nála suzuki, régi új, swift, anyám, de egytől egyig utálja őkett. Az SX4, meg a terepjárói, ilyen vitara még hagyján, de a swift meg Alto, én nem tudom miért istenítik sokan őket annyira, talán nincs pénz jobb kocsira és természetesen mindenkinek a sajátja a legjobb, mást nem tudok elképzelni.


De én tényleg nagyon sokat vezetek és sok mindent láttam már és suzukis baleseteknél amit látok, hát alig akarom elhinni... Első kommentemben itt egy Passatról írtam, jó, erős német autó, oké. De figyeljetek Peugeot 206 hátuljába is láttam már régi Swift-et ütközni, a peugeot-nál ugyancsak kerestem a sérülést, de csak egy kis volt volt, amit a suzuki fekete lökhárítója csinált. A suzuki eleje teljesen szarrátört..


Akkor trabanttal is láttam pl. suzukit ütközni, a trabant nem sokkal tört jobban össze. Ott volt előttem a baleset 1 méterre.


Akkor valamelyik főúton egy suzuki swift sedan fának ütközött, de úgy rácsavarodott, komolyan mondot egy sálat se tudnék jobban rákötni. Szegény fa tuti nem fázott. Mindenki meghalt a suzukiban amúgy.


Budapesti Örs vezér téren még úgy 7 éve Suzukii alto ütközött toyotával, toyotán szintén semmi sérülés, alto eleje full összetört, az egész.


Vezettem is régi suzuki swiftet, még volt barátnőmék tartották nyúzni valónak, azzal húztak utánfutót az erdőbe meg erdőből, meg ilyesmi. Hát finoman szólva katasztrófa az az autó vezetői szemmel is. Recseg, ropog, mint ami szét akar esni, mindene borzalmas, ultra gagyik a műanyagok, kívül pedig a kisujjammal bárhol betudtam nyomni a kasztnit. Sztem ez nem normális dolog.


Én megmondom őszintén néha szeretek gyorsan közlekedni, de minden nap elmondok egy imát, hogy ha egyszer esetleg ne adj Isten balesetet szenvedek, csak ne egy suzukiba rohanjak bele. Komolyan mondom még egy kamionnak is jobban örülnék. Akkor legalább sérülés után nem kell 10 évet kb még börtönbe is töltenem. De nem is kell ehhez gyorshajtás, az a baj.


Komolyan mondom én egy végtelenül jószívű, jólelkű embernek tartom magam, nem szoktam senkit se bántani, senkit sem megsérteni, senkinek sem rosszat akarni, engem tényleg a legőszintébben csak a jó szándék vezérel, mikor lebeszélek a tisztelt honfitársaimat suzuki swift, alto meg társai vásársáról.


Elmondom még egyszer h a sx4 meg terepjáró vitara társai mittomén nincs baj, tök oké vannak, tényleg, jó autók, azt felőlem vegyétek cukor módjára, de a többivel tényleg nagy gáz van :(

2013. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!