Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs baja az autónak, ha...

Nincs baja az autónak, ha kuplunggal tartják, majd úgy gyorsítanak vele?

Figyelt kérdés

Haverom szüleinek dízel autójuk van. Ami nem egyből gyorsul, mint a benzines, hanem először lassú, majd hirtelen megindul egy bizonyos fordulatnál.

És azt szokta, hogy ha gyorsítani akar, hogy felengedi félig a kuplungot, mikor már kezd fogni, nyomja a gázt, pörög a motor, majd elengedi, és a gázt tövig nyomja, és így "megugrik" az autó, és gyorsul jól.


Ettől nincs baja a kocsinak? Nem sok embert láttam még így gyorsítani...



2013. aug. 2. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Hamar(abb) fög tönkremenni a kuplungtárcsa, mint értelmes használat mellett.
2013. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta a kuplung van a szokottnál jobban igénybe véve. Egyébként ha diesellel jól akar valaki gyorsulni, akkor az 1-es sebességi fokozattal sokat nm tud csinálni, mert az általában igen rövid, a többi sebességi fokozatban meg addig kell kihúzatni a kocsit hogy a felváltás után olyan fordulatszámtartományba érkezzen a motor ahol nagy a nyomaték. Persze ez az újabb dieselekre már egy kicsit más, mert elég sokban már 2 vagy 3 turbó is található hogy alacsony fordulatszámos is jól húzzon a kocsi.
2013. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Harmadikként is csak azt tudom mondani, hogy előbb-utóbb majd leégeti a kuplungot ezzel.
2013. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na akkor én folytatom a sort: ezzel a módszerrel szétgyilkolja a kuplungot.


Dízel autó különben sem piroslámpás gyorsulgatásra való.

2013. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!