Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályadíjakat mi alapján...

Autópályadíjakat mi alapján határozzák meg?

Figyelt kérdés
most komolyan , nem értem. az autópálya fizetős vagy nem ? ha személygépkocsival egy napos nem fizetendáő , és ha több napot vagy az autópályán akkor igen ? hat egész magyarországot át lehet utazni 6 óra alatt . vagy hogy van ez ? hetijegy ? de azt kiknek kell venni vagy hogy ?

2013. aug. 2. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Az autópálya személyautóval fizetős. 10 nap a minimum amit fizethetsz, tehát ha csak 10 percet akarsz pályázni vagy csak 6 órát, akkor is kicsengetsz 10 napot.
2013. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak mert nemrég hoztunk haza egy autót az M3 -on, én nem magyarországon élek , nálunk nincs autópálya , igy nem tudom pontosan hogy vannak a dolgok , de mi sehol semmit nem fizettünk , számíthatok büntetésre
2013. aug. 2. 18:11
 3/9 A kérdező kommentje:
ja a kérdőjel lemaradt, számíthatok büntetésre ???
2013. aug. 2. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen!
2013. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szántóvető ***** válasza:
ha magyar rendszámos az autó akkor igen.
2013. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
okké de ez már egy éve volt , akkor vettük , és igen magyar rendszámos. az M3 pályát használtuk .
2013. aug. 2. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:
A magyarországi tulaj már biztosan megkapta a csekket!
2013. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
édesapám a tulaj és csekk nem érkezett , és tényleg nem tudom hogy mi van , és magyar állampolgarként élünk külföldön , tehat csekket kaphatunk a bejegyzett lakcímre
2013. aug. 2. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem az autópályán töltött tényleges idő után kell fizetni. Hanem kifizetsz x Ft-ot és akkor 10 napig használhatod büntetés nélkül az autópályákat.

Ha csak egy órát mész a pályán, akkor is a 10 napos díjat fizeted ki, ahogyan írták is előttem.


Ha pont azon a szakaszon nem volt fix vagy mobil leolvasó kamera, akkor elvileg meg is úszhattátok a büntetést.

2013. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!