Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B5 Passatnál (nem ráncfelvarro...

Bamboochatheone kérdése:

B5 Passatnál (nem ráncfelvarrott) mi érzékeli a sofőr ajtajának kinyitását?

Figyelt kérdés
Probléma a következő: ajtónyitásra nem kapcsol a belső világítás, nem kapcsol a küszöbfény, nem sípol a lámpajelző. Néha működik de ez nagyon ritka. Hol találom meg ezt a kis érzékelőt ami figyeli az ajtó nyitott állapotát? Az autó 99-es sima 1.9 TDi.

2013. aug. 3. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Magában a zárban van a kapcsoló

Nekem a jobb hátsóm ilyen. Plusz ha kinyitom az autót de csak jobb hátul akkor kb 30 másodperc múlva visszazár (ami természete) mert nem érzi az ajtó "nyitottságát". Ilyenkor vigyázni kell hogy ne csukja be a véletlen bent felejtett kulcsot :)

2013. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam neked:


A zárban van egy ilyen kapcsoló, ami el szokott romlani:

[link]

Állítólag VW betegség, de lehet kapni külön kapcsolót, így nem kell az egész zárat cserélni.


A javítás menete:

[link]

2013. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök válaszát! nagyon hasznosak voltak.:) Megy a zöld.
2013. aug. 6. 23:35
 4/5 anonim válasza:

Nálam is ez a hiba, 2000-es évjárat sima TDI.

Remek volt az előttem szóló csatolt linkjén a szerelési instrukció, de miután feltűrtem az ingujjam, gondoltam ráérdeklődök a szervizben, mennyit is spórolok, ha bevállalom ezt a nem éppen rizikómentes műveletet.

Márkaszervizben csak zárral együtt cserélik, mert külön mikrokapcsoló gyáriban nincs, "hozott" utángyártott alkatrésszel pedig (óvatosan fogalmazva)nem szívesen dolgoznak, a felmerülő garanciális rumlik miatt. Tehát VW szervizben csak zárcseréről lehet szó. Szerencsém volt, a szervizes beajánlotta egy kollégáját, aki maszekban cserél mikrokapcsolót is. Tőle kaptam ajánlatot: 13 ezer alkatrésszel együtt.

Visszatűrtem az ingujjaim...

2015. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Némethi Balázs válasza:
Én meg inkább feltűröm az ing ujját és megcsinálom magam 500Ft-os alkatrész áron.
2015. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!