Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell kiengedni az...

Mikor kell kiengedni az autóbuszokat az öbölből és sima megállóhelyről?

Figyelt kérdés
2013. aug. 3. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mer másképp soha nem jutna ki mert a magyar autósok 99% egy fa...kópé...
2013. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát mikor kirakja az indexet, hogy kiakar jönni és folytatni az útját.


Csak az a baj, hogy a buszok ott is 50-nel mennek, ahol 70-nel, de még ahol 90-nel is lehet menni. Megelőzni pedig nem lehet őket, ha sűrű a szembe forgalom. Például városban, késő este, ha kiengedsz egy buszt, de van forgalom, meg záróvonal, mittomén, csomót kell menned mögötte, mert nincs megállója se esetleg... Én akkor szoktam kiengedni őket, ha épp ráérek. De akkor mindig.

2013. aug. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Öbölből ha kirakta az indexét és én autósként még meg tudok állni satufék nélkül.

Megállóból: ekkor ugyebár a busz elfoglal egy forgalmi sávot. Akkor engedem ki, pontosabban addig állok mögötte, amíg a szembeforgalom nem engedi hogy megelőzzem. Ha nem engedi, akkor ácsorgok mögötte amíg el nem indul, nem tudok mást tenni.

2013. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
csak lakott területen belül kötelező kiengedni. De kis autósként segítsük a nagyautósokat, ők hoznak-visznek minket, mindent.
2013. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonló a hozzáállásom a második hozzászólóhoz. Alapvetően szeretem kiengedni, beengedni a többieket, de a magyar buszok roppantul tötymörgősek. Szlovéniában bezzeg 90-nel tolt minket (illetve én mazsola voltam, nem mertem annyival menni, megelőzött egy egyenes szakaszon) egy busz a szerpentinen... Kamionosoktól is láttam már teljesen kellemes tempójú kanyarodásokat, szóval nem lehetetlen az, de valamiért kis hazánkban a buszosok jobbára lassan hajtanak. Némelyik egyébként szabadon is gurul néha, az poénos.

Motorral elég kevéssé szórakoztató egy lomha busz mögött menni sokáig (kanyargós úton nem nagyon tudok előzni, nincs elég nyomatéka a motornak), nagyot fékezni sem szeretek, úgyhogy ha nagy fék (nem satu, de nagy) kell hozzá, nem engedem ki a buszt, de ha már előre látom, hogy ki akad menni, akkor igen.

2013. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ti még nem ültetek olyan buszon, ami közel volt a 120km/h-s sebességhez. Korongra valamiért nem rögzített, meg aztán az Ikarus nem az elektronikáról híres, nem volt ami letiltsa. Egyet bánok, hogy nem fényképeztem le az órát, pedig elől álltam a sofőr mellett(csak én voltam a buszon a sofőrön kívül).
2013. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!