Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a TDI és az...

Mi a különbség a TDI és az SDI motor között?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb szerintetek?

2013. aug. 4. 15:30
 1/8 Sinead ***** válasza:
100%
a tdi turbós, az sdi pedig egy egyszerű szívó. mindkettő jó, én 1.9 tdi-t hajtottam.
2013. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az SDI a hagyományos elpusztíthatatlan szívódízel, ha hosszú távra megbízható motor kell, akkor azt választanám. Ellenben ha a menetdinamika is fontos, akkor inkább a TDI-t. A turbo sokat dob rajta.
2013. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És a HDI ?
2013. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A HDI a PSA (Citroen, Peugeot) márkáknál jelenti a közvetlen befecskendezéses turbódízel motorcsaládot.
2013. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerős SDI-ben 280 ezer van, semmi komoly hiba.

HDI motorok sajnos nem ennyire meghíbzhatóak

2013. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ismerős SDI-ben 280 ezer van, semmi komoly hiba.

HDI motorok sajnos nem ennyire meghíbzhatóak"


Fura, a Partner 1.6 HDi-ben amit eladtam 268000 volt, és egy rail szenzor hibán kívül nem volt ez alatt az idő alatt baj vele.

2013. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a TDI és az SDI lényegében ugyanaz a motor, csak az SDI szívó, ugyanaz a közvetlen befecskendezésű hengerfej van rajta. ha rendszeresen karbantartod, megkapja a friss olajat amikor kell, és figyelsz hogy csak melegen forgasd (pláne a turbóst) akkor mind a kettő kimegy a világbol, meg vissza is jön :)
2013. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mickey81 válasza:
Es fogyasztasban mi a kulonbseg?
2016. márc. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!