Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kerülhet egy régi ezer...

Hogy kerülhet egy régi ezer éves BMWnek a lőkhárító, meg féklámpa javítatása fél milló ft ba?

Figyelt kérdés

Haverom csinálta a kárt. Annyira béna volt, hogy átrohant előtte egy macska, elhúzta a kormányt, és az út szélén álló bmwnek a hátulját meghúzta.

Annyi lett a kár, hogy lökhárító leszakadt féklámpa oldalról meg karcolva, meg az a rész ami a hátsó ajtó után van, végig karcolta.

És azt mondta a biztosító kiküldte, hogy 500e forint.

De nem vágom.

Mutatta nekem a képet, az a bmw amit a cigók vesznek, meg a fiatal tökös gyerekek.

Az a tök régi, nem tudom a számát, de mondta haver utána nézett, és van használtan 1 millió a neten az egész kocsi 500 ezerért, nem 3 sérült rész.


Ezek csaltak a biztosítóval?

Vagy a féklámpát, a lökhárító, meg az a házsó elemrész mellé meg egy motorfelújítást is beírattak, meg 1 kis tuningot vagy mi?

Vagy németországból rendeltek hozzá vadi új elemeket a legdrágább helyről?



2013. aug. 4. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez nekem is furcsa
2013. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát amíg tényleg nem tudjuk a pontos típust, szerintem nem érdemes nyilatkozni, mert lehetett régi M3-as meg egy sima 316i is. Egyik aranyat ér, a másik valóban párszázezer forint, de laikus nem biztos, hogy meg tudja különböztetni külsőre (pláne ha előtte még jól össze is törte). A biztosító közölte, hogy csak ezek az elemek sérültek, vagy haverod össz/vissz. ennyit látott rajta? Mert ha belerohannak hátulról, sanszos, hogy a futómű is elállítódik, a BMW meg ugye ráadásul hátsókerekes, szóval a hajtásláncba is belerondíthatott a haverod.
2013. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szántóvető ***** válasza:
52%

átrohant előtte egy macska.

ha a BMV helyén egy anyuka tolja a babakocsit akkor elütötte volna.

tehát olcsón megúszta.

kötelezően kéne valami PÁV-vizsgálat szerűség minden B-kategóriával rendelkezőnek mert nem hiszem hogy mindenki alkalmas vezetésre aki levizsgázott.

semmiféle szűrés nincs.

2013. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na ez volt az! [link]


Mutatta a képet. Na nem volt ilyen szép, amolyan régi.

Tényleg lehet kapni fél milláért egész kocsit?

És tényleg a cigók veszik ezt? Azt mondta nem hiszi el, mert ez a fajta elég régi, és nem is olyan értékes manapság.

Hát nem gyorsan ment bele, azt mondta kb 20 al végig húzta a kocsiját az oldalán.

Mert a bmw szemben parkolt a forgalommal, és a hátulját kapta el, és az oldalát meghúzta.

Szóval nem gyorsan ment bele, csak neki húzta a kocsiját a bmw hátuljának. És a képen is csak lejött a lökhárító azon az oldalon, ott lógott, meg a hátsó elem, meg a lámpát érte ugye.

Valóban el is kaszálhatott volna embereket.

2013. aug. 4. 19:57
 5/13 anonim ***** válasza:
attól függ milyen. mert ha M3 az drága főleg ha karban van tartva, drága fényezés, anyagok stb. Gondolom ilyen lehetett. Ez egy E30-as kaszni.
2013. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jah, hát ha még az oldalát is végighúzta, akkor az összes elemet ott javítani kell, így nem olyan nagy csoda ez a számla, még akkor sem, ha nem egy M-es BMW-ről van szó, bár szerintem nem egy átlagos BMW lehetett. Persze, az is lehet, hogy nem ér annyit az egész kocsi, de a javítása annyiba kerül. Az én autóm értéke is 200.000 forint körül van, ha egy hülye végighúzná az oldalát és bezúzná a hátulját, simán meglenne ennyi a javítás.
2013. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezeknek a BMW-k most kezdenek klasszikussá válni, már felfelé megy az áruk. Egy lepukkant 316i-t lehet kapni 2-300ezerért, egy M3 meg tizenmillió. Egy jó 325i is jóval egymillió felett ér már. Egyáltalán nem csak cigányok veszik, nekem is volt, és most is a családban szolgál.

Azt tudni kell, hogy az új, gyári BMW karosszériaelemek nagyon drágák. Ha a srác betolta az autót a Wallisba, akkor akár reális is lehet az ár. Márkaszervízben szerintem csak a fényezésre felszámolnak 100ezret, plusz új lámpa, új lökös, új sárvédő, új hárfal... Szerintem márkaszervízben előfordulhat, hogy ennyi az ára. Ha egy tényleg makulátlan autóról volt szó, akkor meg is érdemli az ilyen szintű törődést. Ha egy lepukkant taliga volt, akkor ez a pénz többet ér az autónál.

2013. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már értem!
2013. aug. 4. 20:48
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Most komolyan!

Annyira teljesen tökmindegy, hogy a károsult mekkora pénzt szedett ki a biztosítóból! A cimborádnak nem kell semmit kifizetnie, igaz két évig kicsit magasabb lesz a biztosítása, de akkor se fogja elérni azt a félmilliót!

2013. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy öreg a verda az alkatrészeket még nem adják hozzá olcsóbban, pláne nem márka kereskedésben.

A festék ára és a munkadíj sem lesz kevesebb.

2013. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!