Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonosok! Ez igaz?

Simsonosok! Ez igaz?

Figyelt kérdés
1,5-1,6-litert fogyaszt átlagosan? Még ha 40-nél is.. [link]

2013. aug. 4. 22:52
 1/6 A kérdező kommentje:
2,5-3,5 liter a reális
2013. aug. 4. 22:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Hello! Igaz hogy jó rég volt simsonom, de volt több is és működőképes km órával, teli tankolva mértem fogyasztásokat több simsonnál is. 2,4-2,6 liter/100 km. Ilyenek jöttek ki utazósebességnél kb. 50-nél. Szerintem nem jön ki 1,5 literből másnak sem.
2013. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fojtott Simson (de a fojtatlan is alacsony fordulaton!) fogyaszthat(!) ennyit 40-es tempóval. A Babetták 1 literrel meg vannak 40-45-ös tempóval.


Amúgy láttál már 50-es hengert kézben?:) Simán hihető.


3,5 liter meg már sok szerintem. Nekem az ötvenes speedem 100 km-en 70-80-as utazó tempóval eszik 3,5 litert.


De ez amúgy jó beállítás kérdése. Szóval ha egy Simson, vagy bármilyen motor nincs a lehető legprecízebben beállítva (gyújtás, hézag, karbi) akkor nem lehet elérni vele alacsony fogyasztást.


Na jó lehet az emberünk túlzott kicsit, de 2 alatt ki lehet hozni, keresztapukám Simsonja is 2 körül eszik.

2013. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fojtott simsontól ha elveszed a benzint akkor vele együtt elveszed az olajat is, ami korai károsodáshoz fog vezetni a kopó alkatrészeknél.
2013. aug. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szolovjov ***** válasza:
Nekem a 70 köbcentis simsonom is elmegy 2 literrel, ha 40-el hajtom (igaz nem a gyári porlasztóval, hanem Amal 19-essel). De egyik haverom S51-ese is simán elmegy 2 literrel, azon Bing porlasztó van. Ja és 90 kiló a fickó.
2013. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elek Petinek elhiheted hogy annyit evett amennyit, nincs még egy ember aki így tud menni.

Nem mellesleg a cikkben szereplő motor jelenleg már túl van a 80000km-en, és még semmi baja sincs, ez is árulkodik a motorozási stílustól.

Egyébként én nem széria 70-essel etetek 2,2-2,5 litereket, szóval valszeg 50-essel nekem is menne 2 alatt.

2013. aug. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!