Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfej vagy véletlen?

Gulyás Béla kérdése:

Hengerfej vagy véletlen?

Figyelt kérdés

Két napja vettünk egy 2001 1.8-as picassot. A próbaúton minden rendben volt. Tudom, hogy az én hibám, légyszi ne erre írjatok. Szóval f..sz voltam és nem néztem meg a motort normálisan. Szóval tegnap kijött egy szerelő, (Angliából hazautazás előtti rutinvizsgálatnak indult). Kérte, hogy inditsam be a motort, de mire a kulcshoz értem, mondta, hogy NEEEE, meg ne próbáljam mert hengerfejes a motor. Húúú. Mondta, hogy motorcsere. Ismételten nem értek a kocsikhoz. Sajnos meg kellett volna néznem az olajat hütővizet....sajnos egyikből sincs benne túl sok. Amiből a szaki rájött a dologra, az a rozsdás nívópálca. De a legaljától a legtetejéig rozsdás. Hazafele úton (50 km) semmi tünet sem volt. Nem füstölt, nem fogyasztott sokat, van ereje a motornak, nem szakadozik...

Lehet puszta véletlen, hogy nincs olaj és víz benne? februárban volt műszakin, azóta elrozsdásodhatott a nívópálca ennyire? Azt mondta, hogy ne inditsam be, ezért nem tudom máshogy megvizsgálni. Trélerrel kellene a műhelybe vinni, mert azt mondta, hogy ő ezt egy métert sem vezetné, de könyörgöm én hazajöttem vele :(

Szóval aki kicsit jobban ért hozzá , mint én (tehát majdnem mindenki) :) az írjon ötleteket, hogyan bizonyosodhatok meg róla. Tényleg egyszerűbb új motort venni, mint megcsinálni? Azt mondta, hogy költségben ugyao ott van kb.



2013. aug. 6. 01:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Vizes az olaj a motorban? Mert akkor lehet hogy a hengerfejtömítés rossz és átengedi. Ilyenkor hajlamos a motor felforralni a hűtővizet, illetve buborékol már a langyos víz is a kiegyenlítőtartályban. Az nem olajos illetve fekete a füsttől, olajtól? Az olajzáró sapka alja nem sárgásfehér habszerű trutyis? Mert ilyet is csinál az olajjal a víz...

Lehet hogy semmi baja a motornak csupán vizet és olajat-olajszűrőt kellene cserélni benne mert sohasem volt eddig és elöregedett közben kiváltak belőle a savak és kicsit megmarta a levegővel érintkező dolgokat, olyat mint a nívópálca, olajzáró sapka alja stb.

Ha a hengerfej tönkremenne annak bizony csúnya csattogó hangja(hidrotőke) és nehezen induló erősen egyenetlenül járó motor lenne a következménye.

Én lecserélném az olajat, szűrőt, és vizet és csak utána indítanám be, és irány vezérműszíjcsere mert az sokkal jobban össze tudja kócolni a hengerfejet, mint gondolnád, pláne hogy az isten se tudja mikor volt cserélve. Én már jártam így sajnos.

2013. aug. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a nívópálca csak akkor tudna így berozsdásodni, ha nagyon hosszú ideig állna a motor beindítás nélkül és víz lenne az olajban. Valószínűbbnek tartom, hogy valamilyen okból kicserélték és egy olyan bontottat tettek bele, ami régebb óta állt a szabad levegőn. Egyebekben az első válaszoló jól mondta.
2013. aug. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!