Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki volt a hibás?

Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Mentem egy javítás alatt lévő útszakaszon, ahol az egyik oldal le volt zárva. Láttam egy autót amiről azt hittem, hogy parkol, mert 2 kereke lent volt az út mellett és nem láttam, hogy ott lámpa van és arra várt. Balról kikerültem és már csak mikor mellette vtam akkor ismertem fel a helyzetet és épp piros-sárga volt ezért mentem tovább. Egy mögöttem lévő autó is elkezdte kikerülni, de az végül vissza ment.


Kérdés: Mivel a kocsitól nem látszott a lámpa és úgy nézett ki mint aki az út szélén áll, ki a hibás 3munk közül?



2013. aug. 6. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem piroson mentél át, akkor nem voltál hibás, max tolakodó. De ha piros lett volna és nem látod az autótól, akkor te lettél volna a hibás. Olyan ez, mint mikor előzöl egy teherautót és pont eltakarja mondjuk a sebességkorlátozó táblát. Ilyenkor is simán megbüntetnek gyorshajtásért, mert neked úgy kell közlekedned, hogy lásd a táblákat. Másképp mondva: a táblát észrevenni kötelező, előzni nem kötelező.
2013. aug. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom nem történt semmiféle incidens, tehát nem értem miért kellene hibást keresni. Így alakult. Lehet a másik autós pont a parkolás után akart elindulni, Te nem tudtad, hogy menni akar, ezért kerülted. Szerencséd, hogy váltott a lámpa.

Nincs ezzel gond.

2013. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!