Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cseréljek olajat?

Cseréljek olajat?

Figyelt kérdés

Kb 13-14ezer km-el ezelőtt volt csere szűrőkkel együtt. azóta 4-5 litert öntöttem utána. Elég most a szűrőket cserélni vagy eresszem le az olajat és töltsem fel?


VW Polo 1997 1.4 benzin



Előre is köszönöm a segítséget!


2013. aug. 6. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olajat cserélsz, akkor szűrőt is!
2013. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14 ezer km alatt megeszik 4-5 liter olajat? Csoda, hogy még működik az a motor. Nézesd meg szerelővel, mert ez nem normális. Nálam a 3 literes motor eszik meg 20 ezer km alatt kb. 1 liter olajat.
2013. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ereszd le az olajat, cseréj szűrőt, vissza a csavart, és töltheted a friss olajat...


hogy eszi? hát ez olyan evős...kicsit kopott, de amíg megy, addig nincs baj..


Műszakin úgyis megbukik a gázelemzésnél. gondolom füstöl, mint egy gyárkémény.

2013. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jézusom! Nyugtass meg hogy az a 4-5 liter csak elírás!

Mert ha nem, én motort cserélnék abban az autóban nem olajat.

Mennyi km van benne? A kopásból gondolom bőven fél millió fölött.

2013. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Húha...remélem 4-5 decit akartál írni. Az sem kevés, de a 4-5 liter az már nagyon gáz. Nekem a 10 éves Clio-ba kellett 4.5 liter olaj, és átlag 10-12.000 km után vittem cserére, és szinte egy deci sem fogyott belőle.
2013. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!