Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 mint tanulóko...

Suzuki Swift 1.3 mint tanulókocsi?

Figyelt kérdés
Nagyon gáz lenne ezen megtanulni vezetni? Az autósiskolában direkt a kocsija miatt nem választják ezt az oktatót sokan.
2013. aug. 6. 15:12
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Hát nem egy prémium szegmens, de mit érdekel hogy milyen autón tanulsz meg vezetni? :D Legyen 4 kereke, meg kibírja a tanfolyamot. Utána akár Cadillac -et is vehetsz. Konkrét válasz: Nem, egyáltalán nem gáz.
2013. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Én egy éve sincs hogy egy 20 éves opel corsával vezettem, minden lement elsőre, szépen, ahogy kellett. Utána senkit nem érdekel, hogy mivel vezetsz. Az más kérdés, hogy az oktató személye és tudása, ára miylen.
2013. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát figyi. Egységesek az óradíjak meg minden. Ha már ennyi lóvét kifizetel, akkor már ne egy szarér tedd, ennyi. A suzuki egy rakás szar, elmondom neked, kezelhetetlen kb. az egész, recseg, ropog, csattog, zörög, ócska az egész, a váltó, a műanyagok ultragagyik, iszonyú puritán az egész, kényelmetlen, na meg biztonságból minusz végtelen. Nem csodálom h kevesen választják. Talán majd egyszer észbe kap és lecseréli autóra. Te se válaszd.
2013. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha az autója miatt nincs sok tanulója az oktatónak, de ennek ellenére jó oktató, akkor a legjobb választás, mert legalább nem minden két hétben vezethetsz két órát, hanem rendszeresen, mivel van elég ideje az oktatónak.
2013. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Azt még hozzá kell tennem h én régi suzuki swiftet pár km-t vezettem egy alkalommal, mert baromi kíváncsi voltam rá. Volt barátnőmék tartották még sima járkálós kocsinak, másra ott volt az autójuk. De sajnálom azt akinek mindennap ilyennel kell járnia, mert tényleg nagyon-nagyon rossz autó.
2013. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A Suzuki Swift egyetlen ok miatt nem optimális tanulókocsinak: nagyon harap a gáz és a kuplungoláshoz is nagyobb érzék kell, mint pl. egy régebbi dízeles autóhoz.

Én annak idején egy dízeles Opelen tanultam vezetni, lehetett nyomni a gázt bátran és bénább kuplungkezelésre sem fulladt le - lomhább volt az egész.

Aztán vizsga után átültem egy benzinesbe és ott - eleinte - ugyanazzal a pedálkezeléssel többször is lefulladtam zöld lámpánál. Nagyjából ennyi a különbség.

2013. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Most akarok átmenni egy oktatóhoz. Még nem vezettem, csak itthon a földúton a Ford Focusunkat.

Azért akarok átmenni, mert 2 héttel ezelőtt telefonáltam, hogy menni akarok vezetni, be volt táblázva.

Aztán most felhívtam, megint nem tud fogadni a héten. Jövőhét kérdőjel. Utána 1,5 hétig nyaralni megy...

Nekem 1 hónapom van hátra a nyári szunetből, és lehet, hogy jobban járnék, ha minél több órát tudnék venni nyáron, hogy őszre minél kevesebb jusson.

Tanév közben felejtős lesz, mert érettségik...

Köszi a válaszokat, jöhetnek még a vélemények. :)

2013. aug. 6. 15:45
 8/22 A kérdező kommentje:
Na jó, most látom, hogy mennyire bonyolultan fogalmaztam meg. Szóval akihez most át akarnék menni, annak van Suzukija. És nem mindegy, hogy ősszel mennyit kéne még pluszba mennem. A jelenleginél (mert ugye választani kellett) még egy órát sem vezettem. Nála csak augusztus 27. körul tudok csak menni. :C
2013. aug. 6. 15:48
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kevés embere megy hozzá csak azért mert suzukija van akkor jól jársz mert nem kellesz sokat várnod a következő vezetési óráig.Amúgy meg nem olyan borzasztó a suzuki mint mondják még egy régi sem.Nem rosszabb vezetni mint egy golfot vagy corsat.Egy előnye van azért hogy régi kocsin tanúl az ember vezetni mégpedig az hogy megtanulod rendesen kezelni az autót,ugyanis a régi suzukikban és a régi autók többségébe nincs vagy ritka menetstabilizátor, ABS meg sok anyám kínja elektronikaami megkönnyítik a vezetést.Nem tudom mit szóltatok volna ha még trabin,skoda 120-szon vagy esetleg ladán kéne tanúlni mint régen ,ezekhez ajó öreg orosz gépezetekhez képest még a régi swift is álomautó.Nekünk lada és suzuki is volt így tudok mihez viszonyítani.Szóval nem cikib suzukin megtanulni vezetni mint egy xx márkán.Mondjuk azt sose értetem hogy mi ciki lehet egy autón?Esetleg az ciki ha pl fiú vagy és egy rózsaszín autót adnak alád tanuló kocsinak de tanuló kocsinak még az is kibírható :D
2013. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Gondolom te kérdezted ezt nemrég egy másik kérdésben is.


Most is csak azt tudom mondani, hogy nem gáz. Kicsi, jól manőverezhető autó. Igaz nem a legkényelmesebb, de tanulókocsinak teljesen megfelel. Sokkal inkább mint pl az A8-as Audi. Úgy sem a többzónás klímával, DVD-lejátszóval, navigációval meg a tolatóradarral leszel elfoglalva. Inkább tanulj egy fapadosabb autón, mert egy kényelmesebbet nagyon hamar meg fogsz szokni. Fordítva már keményebb dió lenne.


Annak idején, 2000-ben egy Fiat Unon tanultam. Hát az valami rettenet volt. Utána átültem a szüleim már akkor is öreg 22 éves Ladájába és ég és föld volt a különbség. Elvoltam képedve mennyivel pontosabb az öreg orosz gép váltója, milyen jó a hidraulikus kuplung és ha odalépek a kis 1.2-es motornak milyen jól megy. Egyedül talán a fékrásegítést hiányoltam.

De még ehhez képest is egy Suzuki ezerszer jobb.


Ma már persze újabb, jobb autóm van, de pont a napokban vezettem megint egy régi Ladát. El nem tudom most már képzelni hogy tudtam én ezt vezetni. Magasan ülök, nagy a kormány, a pedálok olyan pozícióban vannak, hogy kitörik a bokám, a kormányba jól bele kell kapaszkodni ha azt akarom hogy elforduljon, a féket úgy kell taposni, hogy csak na ha azt akarom hogy megálljon. Ha ma kéne tartósan ilyen autót vezetnem, azt hiszem gondban lennék, eltartana egy darabig, míg megint megszoknám.

2013. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!