Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 13 évesen, ha elkap a rendőr...

13 évesen, ha elkap a rendőr egy 125 köbcentis motorral, nagyon megbüntet?

Figyelt kérdés

ha itt a közeli földutakon megyek motorral (senki nem jár arrafelé) és véletlenül egy helyen észrevesz a rendőr, akkor megbüntet, vagy csak azt mondja nem szabad?


úgy tudom a földútra nem vonatkozik a kresz, de ez nem biztos


2013. aug. 7. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
vonatkozik a földútra is, különben nem téged büntetnek, hanem a szülőt
2013. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az oké, de nagyon megbüntet?:D
2013. aug. 7. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:
hát olyan nagyon nem büntet meg, kb 30.000FT-vel
2013. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

dehogy nem vonatkozik... minden ami nem magánterület az közút. A föld út mondjuk attól még lehet magán tulajdon de ha, ki lenne téve a a tábla hogy a KRESZ szabályai érvényesek akkor ott vagy mintha közúton mennél.


Amúgy meg nagyon megbüntet, legfőképp a szüleidet pénzbírságra, téged meg 2 évre eltiltanak.

2013. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, elég komolyan megszivatnak. De mondok valamit: ha rendőrt látsz, húzd a gázt ahogy birod, a rendőr gyalog, vagy autóval úgy sem fog utólérni, te meg bújj el valahova, vagy ha a közelben laksz, próbálj hazamenni a motort meg dugd el (persze a rendőr ne lássa merre mész).

Ajaj, hányszor eljátszottam én ezt fénykoromban :)

2013. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre büszke lehetsz,ment volna neked mint Amerikában a rendőrök.
2013. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem büntet, de 14 év alatt még a bíró se büntethet.


Eltiltás: Igen ez létezik, a rendőr a helyszínen eltilt a további cselekménytől, vagyis tolnod kell a járgányt.


Szépen hazasétáltok a rendőr kiséretében, otthon aztán a szülőd jelenlétében felveszi az adataidat és feljelent. Ha kiderül, hogy a szüleid tudtával motoroztál, akkor ők kapnak egy vastag csekket.

Néhány ilyen eset után mész a szüleiddel együtt a családsegítőbe (Régi nevén: gyámhivatal) fejmosásra!

2013. aug. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igaz nekem nem 125 el, hanem egy 50 essel de fater mindig azt mondta hogy mondjam azt, hogy az övé, és nem tud róla, hogy elhoztam..:D
2013. aug. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!