Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőr milyen kihágásokért...

A rendőr milyen kihágásokért veheti el a jogsim?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam meg, de azóta volt már 1-2 dolog. Lakott területen kívül 100-al mentem ahol 90-nel lehetett menni, egy körforgalomnál balról majdnem belém jöttek, mert nem volt egy értelmű, hogy kimegy-e vagy megy tovább (gyakran nem teszik ki az irány jelzőt), egy gyalogos átkelőnél nem vettem észre, hogy lámpa van és villogtattam (kinevettek jogosan), egy javítás alatt lévő szakaszon meg nem vettem észre a lámpát mert egy kocsi előtte úgy állt, mintha parkolna és nem láttam a lámpát, kikerültem, de szerencse épp akkor váltott a lámpa zöldre. Félek, hogy a rendőr elveszi a jogsim. Kezdő vagyok, a forgalmi vizsga ezekhez az utakhoz képest semmi volt. Igyekszem betartani a szabályokat (irányjelzések, sebesség, öv, korlátozás szemüvegre), de így is bakizok. Félek :/

2013. aug. 6. 12:19
 1/7 Dörmögő ***** válasza:

Ha városon kívül 100-al mész azért még nem büntetnek meg. Legalábbis nem postáznak csekket, helyszínen lehet hogy büntetek.

[link]

Az hogy a gyalogosoknak villogtál az nem gáz, az viszont az hogy nem vetted észre hogy lámpa irányítja a forgalmat. Lényeg hogy megálltál. A körforgalmas incidensed már történelem, tanultál belőle, máskor jobban figyelj te is. A kikerülést meg már tegnap áttárgyaltuk, azt írtad hogy az út szélén félig a földön állt a kocsi, így azt én is parkoló autónak néztem volna.

2013. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:

"Ha városon kívül 100-al mész azért még nem büntetnek meg. Legalábbis nem postáznak csekket, helyszínen lehet hogy büntetek."

Azt akartam írni hogy büntetnek.

2013. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az ma volt. :D

Azt mögöttem is elnézték, de így utólag értékeltem a helyzetet, hogy mi lett vna ha piros van, jönnek szembe és mögöttem is beállnak. Akkor addig kellett vna vissza tolatnom míg vissza nem tudok állni a jobb oldalra. Lakott területen kívül meg most már max. 80-nal megyek. A KRESZ vizsgán volt egy olyan kérdés, hogy célszerű utólag értékelni a helyzetet.

2013. aug. 6. 12:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A százas "gyorshajtás" az kb semmi, azért max helyszíni birság.

A körforgalmas eset: majdnem beléd mentek, majdnem, tehát nem mentek beléd, de ha nincs kint az index, akkor arra kell számítanod, hogy továbbmennek, tehát nem adtál elsőbbséget.

Inkább várd meg, hogy kimenjen az autó index nélkül, mondj el szép hangosan egy "index meg a k...a any..nak való" szöveget, és menj be úgy.

A lámpát nem észrevenni súlyos, mert akkor a pirosat se veszed észre.

Nem figyelsz, ha forgalmi vizsgán csinálod, akkor csak annyit mondanak, hogy néz, de nem lát, itt is ez az eset van, mész-mész, nézel, de nem látod a lámpát.

Ültess be magad mellé valakit, akinek nem pár éves a jogsija, aztán az segíteni fog.

2013. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dörmögő ***** válasza:
Körforgalomnál se csak az indexet nézd. Attól hogy valaki indexel még nem 100% hogy ki is jön a körforgóból, az index mellett figyeld a kocsi mozgását is.
2013. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt ne csináld, hogy 80-al mész, mert csak hergeled az embereket, aggresszívabbak lesznek, az meg balesethez vezet.

100-at nyugodtan lehet menni, óra szerint mész 100-at, az kicsit kevesebb a valóságba, nekem olyan 3-4 km/h-val kevesebbet mutat a gps mint az óra 100-nál.

2013. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Keni válasza:

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásárólp. A vezetésre jogosító okmányok helyszíni elvétele, vezetési jogosultság szünetelése


32. § Az ellenőrzésre jogosult szerv (a továbbiakban: ellenőrző hatóság) nevében eljáró személy (a továbbiakban: ellenőrző hatósági személy) az eljárása során a vezetői engedélyt a helyszínen elveszi, ha


a)19 a járművezető azzal gyanúsítható, hogy közúti veszélyeztetés [a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) 234. §], közúti baleset során maradandó fogyatékosságot, halált, kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közúti baleset okozása [Btk. 235. § (2) bekezdés], járművezetés ittas állapotban (Btk. 236. §), illetve járművezetés bódult állapotban (Btk. 237. §) bűncselekményt követett el,

b) a járművezető járművezetéstől eltiltás hatálya alatt áll, vagy a közlekedési igazgatási hatóság a vezetési jogosultságának szünetelését jogerősen elrendelte,

c) gyanú van arra, hogy a vezetői engedély hamis, meghamisították vagy azzal más módon visszaéltek.

33. § A 32. § c) pontjában meghatározott gyanút megalapozza, ha

a) a vezetői engedély körözés alatt áll,

b) a nyilvántartás szerint a vezetői engedély kiadására nem került sor, vagy azt nem az engedélyben feltüntetett gépjárművezető részére állították ki, vagy

c) az okmányban javítás, törlés vagy más illetéktelen beavatkozás jelei észlelhetőek, illetve a vezetői engedély anyaga, kivitele a valóditól eltér.

2013. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!