Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es kétütemű Yamaha robogómb...

50-es kétütemű Yamaha robogómban már másodszorra szakadt el az (ék) szíj. Okoz ez a többi alkatrészben/motorban valami kárt?

Figyelt kérdés
A második szakadás ma történt, pedig nem rég vettem bele az újat(maximum 200-250km-t mentem vele).(nem egy tuningolt gépről van szó 40-50km/h körül hajtom, 70-75 a vége alattam) Egy kereskedésben vettem használtan 10.808.km-rel. Először még azt mondtam hogy biztos azért mert már régi volt benne és kopott... ugyan oda vittem vissza kicserélni az elszakadt szíjat, 5000-Ft-ért rakták bele,(én nem láttam az új szíjat, és azt sem ahogy belerakják, csak mikor kész volt akkor szóltak) és semmi papírt nem kaptam róla, az is előfordulhat, hogy valami régi sz@r használtat tettek bele..

2013. aug. 7. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy jól átvertek.

3500ft egy szíj és otthon is be tudod tenni. Igazt, kell egy célszerszám (variátor blokkoló) de érdemes megvenni mert akkor később is tudod cserélni vagy pl görgőcseréhez is jól jön.

Egyáltalán nem nehéz, kezdőnek is 20 percen belül megvan.

2013. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké és nem tusos hogy ez okoz-e a motorban valami kárt? Meg egy normális szíjnak kb mennyi az élettartama? Gondolom nem 200 km.
2013. aug. 7. 23:47
 3/5 A kérdező kommentje:
*tudod
2013. aug. 7. 23:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem okoz benne semmi kárt. Az enyémben 16.000 kilóméter körül van az állás de szerintem még nem volt benne cserélve...viszont jó lenne már.
2013. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2013. aug. 9. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!