Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első két üveg fóliázása....

Első két üveg fóliázása. -Szerintetek az általam felsorolt lehetőségek mennyire helytállóak, illetve tudnátok bevált módszerről tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Zavar alacsony napállásnál az oldalról jövő fény, illetve nem szeretem ha belátnak a kocsimba, vagy netán lámpánál a képembe bámulnak a szomszéd autóból, ezért elhatároztam, hogy a hátsó két ablakot teljesen lesötétítem, illetve a hátsó szélvédő is kap egy sötétítést, a hátsó roló miatt így tuti nem fognak hátulról benézni, és nem látják az arcom sem a visszapillantóban.

Holnap megyek egy profi autófóliáshoz, de szeretném lesötétíteni az első ablakokat is, amit ugye nem engedélyeznek valami miatt, így a következők jutottak eszembe:


1, Létezik fényre, vagy gombnyomásra sötétíthető fólia vagy üveg?-így ugye vizsgán nem lenne lesötétítve az első két üveg ez logikus

2, orvosi papírral lehet fényérzékenységre hivatkozva engedélyeztetni a sötétített üvegeket?



#sötétítés #autóüveg fóliázás #autóüveg sötétítés #első két ablak fóliázása
2013. aug. 7. 17:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Nyilván nem full sötétítést tervezek az első két ablakra, csak épp annyit hogy visszaverje a napsugarat, és aki benéz csak homályosan egy alakot lásson, de ne ismerjen fel.

Ez gondolom olyan 50% sötétítést jelent.

Azért kérem a tanácsotokat, hogy kész tervvel állhassak elő a fóliásnak, és van-e ilyen amit a leírásba feljegyeztem.

2013. aug. 7. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Van érintésre sötétedő üveg (ha ismered az LCD kijelzők működési elvét, akkor olyasmi technológiára gondolj), de az szerintem alkalmatlan arra, hogy autóba építsék be (vastagság, szerintem kényesebb, jobban törik, nem nagyon megoldott az árammal történő ellátása stb.).


Fényérzékenységre azt fogják mondani, hogy viselj szemüveget. Ami logikus is, mert ha kiszállsz, akkor így is-úgy is fel kell tenned, akkor meg már viselheted a kocsiban is. Szóval ez így nem fog működni.


Szerintem ne érdekeljen, hogy ki néz be, ennél sokkal fontosabb, hogy fel lehet venni a szemkontaktust egy autó vezetőjével - vagy legalább lehet látni, hogy merre néz. Autósként és gyalogosként is jól jött már, hogy láttam egy kereszteződéshez közeledve, hogy a másik fél totál mással van elfoglalva, ezért sikerült elkerülni a balesetet mivel én jobban odafigyeltem.

2013. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dörmögő ***** válasza:
Ha az első ablakok le vannak sötétítve azért megbüntethet a rendőr, és ha kifogsz egy bal lábbal ébredőt akkor le is szedeti veled a helyszínen. Ha ennyire zavar hogy bámulnak akkor húzzál maszkot.☺
2013. aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.-Köszönöm a választ, tehát akkor nem járható út.

2.-Ha adnak rá műbizonylatot egy rendőrnek nincs joga megkérdőjelezni azt, csak kiszabhatja a kötelező büntetést ilyenkor, aki bal lábbal ébred az szereljen le nem való rendőrnek.


Lehet még büntetéssel is megérné nem tudom, mondjuk egy hónapban megbüntetnek 2-3-szor az még belefér de legalább normális a pulzusom nem idegesít fel a sok ember, csak élem az életem a kocsimban, semmi bámészkodó csak én szemezgethetek büntetlenül.

2013. aug. 7. 18:23
 5/5 Dörmögő ***** válasza:
Hiába lesz rajta műbizonylatod, ha a rendőr azt mondja hogy lesötétített első ablakkal nem enged tovább, hívj egy trélert, vagy szedd le. Egyébként tudom hogy néha jobb lenne ha sötétebb lenne az első szélvédő, viszont ha sötétítesz rajta akkor éjszaka ki se fogsz rajta látni, és ez már balesetveszélyes.
2013. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!