Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 110 kilós embernek milyen...

Egy 110 kilós embernek milyen 50ccm-es robogót ajánlotok mindennapos, átlagos használatra?

Figyelt kérdés

Kb 100 ezer ft-om lenne rá. Elvárás nem sok van vele kapcsolatban, csak legyen megbízható, tudja az 50-55km/h-s utazó sebességet, és legyen hozzá alkatrész ellátás, ha kell.

Igazság szerint nyáron használnám munkába járni, és intézni az ilyen futkosós dolgokat.


2t vagy 4t inkább?



2013. aug. 8. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

50-esből nincs is nagyobb 4t-s, ami van az drága és felesleges. Sajnos 100 000ből nem lehet megbízható robogót venni.


Én egy ilyet vennék a helyedben:


[link]


Fontos hogy japán vagy olasz robogót vegyél, ne ilyen kínai szarokat (csábítóan olcsók). 110 kg-al simán bírják a 60-at, 70-et.

2013. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nos,én a saját tapasztalatomat írnám le. Én 96 kiló vagyok,és volt kis és nagytestü robogóm is. A nagytestű a mai napig megvan,és használom is rendszeresen. Egy Yamaha Neo's. Nem új,99'-es évjárat,de nagyon megbízható,el nem cserélném semmiféle kínai motorra. Megy mint a villám,70 kilós haver alatt is úgy húz mint alattam. 60-km/h val simán megy,de az 50 ccm nem igazán szereti ha agyonpörgetik. Ha leugrok boltba van hogy pár kiló cuccot is beleteszek a sisaktartóba (ami mellesleg nagyon nagy),meghaladja a 100 kilót is a súly. A motor 94 kiló üresen. Szóval majdnem 2 mázsát nyomunk együtt.. :) De semmi gond nincs. Ezek 2 személyre lettek gyártva,annyi hogy van belőle 50 és 100 köbcentis is.(Vannak országok ahol 50 ccm-el ketten is ülhetnek a gépen)Erős a felfüggesztése,elöl 120 hátul 130 as gumik,amik jóval biztonságosabbak mint a virslikerekű robogógumik. Pl. csatornafedelet nem érzi meg. Nos én csak ajánlani tudom. 100 ezerért mennek átlagban,de van drágább is,és lehet válogatni. Itt egy link:


[link]



Ja,és szerintem kétüteműt válassz..


Szóval sok sikert! :)

2013. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a neos tényleg nagyon jó:D

mondanám a kicsiket, hogy honda dio, yamaha jog, de ezek 55-nél már nagyon pörögnek és sokat esznek.

a nagytestűek bírják akár a huzamos 60-65-öt is, de természetesen azok drágábbak is:D

még talán a malaguti f12-t mondanám, bár 100 ezer pénzért nagyon meg kell nézni hogy milyen is az a mala:D

második kérdésre nincs tapasztalatom, de szinte mindenhol azt lehet olvasni, hogy az 50-es 4 üteműek lomhák, és alig mennek.cserébe halkabbak, és kevesebbet fogyasztanak:D

2013. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

115 kiló vagyok, egy MEX Panamát gyűrtem. Bár az nem robogó, hanem moped... nagy kerekű, sebváltós. De nagyon jól ment, megbízható volt, és nem dögött dempszli kátyuiban, mint a robik. 70-80e Ft-ért már szokott lenni néha - bár elég ritka madár.

De ha nem is ilyet, csakis 4t-t akkor is! A 2t többet fogyaszt, megbízhatatlan, és 25-30e km után lehet generálozni, mert a tökéletlen kenés miatt szétmegy... nem érdemes vele bosszankodni.

2013. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4

miért megbízhatatlan?:) egyébként azonos sebességnél ugyanannyit (sőt kevesebbet) fogyaszt egy 2T motor. Csak ugye ha a 110 LE-s autó is ugyanannyit fogyaszt mint a 80LE-s x tempón, nem fogod megállni, hogy jobban nyomd... Na ez ugyanez.:)


4T is jó (lenne) ha nem löknének le a faluban a lovaskocsival.

2013. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a "dempszli" az Demszky akart lenni, vagy megint tanultam egy új szót?
2013. aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

Utánaolvasgattam a Yamaha Neosnak és a Malaguti f10 és f12-nek, mindkettő ígéretes választásnak tűnik egyenlőre.


De közben nézegettem a hasznaltmotor.hu-n a hirdetéseket, és kinéztem pár robogót még ezek mellett. Íme a lista:


Yamaha Neos

Malaguti f10 vagy f12

Peugeot Speedfight

Aprilia sr50 (ahogy olvasgatom, a régebbi, 98 körüliek)

Aprilia Scarabeo (ez nagyon tetszik, mert nagy kerekű, és sok van belőle, ahogy nézem)

PIAGGIO TYPHOON

Keeway Matrix

Keeway Hurricane

Kymco Agility (ez a kakukktojás, mert ez 4t)

Motowell Magnet


Az utolsó 4-et csak ideírtam, de ők kínai motorok (bár a Kymco-ban nem vagyok biztos, és a Motowellhez van valami köze a magyaroknak elvileg), főleg a felettük lévők között lehetne válogatnom szerintem. Ti mit gondoltok ezekről? Melyik lenne a legjobb választás?

2013. aug. 9. 11:24
 8/11 anonim ***** válasza:

a keeway és a motowell kínai, a kymco az honda alapján gyártott gép és azt hiszem koreai:D

amiket felsoroltál az mind jó.

annyit fűznék hozzá, hogy nem csak a régebbi sr-ek jók.

amelyik minarelli (ezek a régebbiek, és 1-2 újabbakba is ez van), azok mind jók, és amelyikbe piaggio blokk van, azok is, sőt a piaggio egy újabb blokk, a legújabb sr-ekbe is ezt teszik, ezekkel szinte semmi gond nincs.

egyébként piaggio blokk van még a gilera runnerbe, piaggio nrg-be, derbi gp1-be.az utóbbi annyira nem elterjedt de mind a három gép nagyon jó.főleg a runner mert nagyon kényelmes:D

2013. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"a kymco az honda alapján gyártott gép és azt hiszem koreai:D "


A kymco tajvani, nem rosszak, de nyomába se érnek a márkásabb motorokéhoz.


Yamaha Neos

Malaguti f10 vagy f12

Peugeot Speedfight

Aprilia sr50 (ahogy olvasgatom, a régebbi, 98 körüliek)

Aprilia Scarabeo (ez nagyon tetszik, mert nagy kerekű, és sok van belőle, ahogy nézem)

PIAGGIO TYPHOON


bármelyit vehetsz ezek közül, de sr50-ből van 2013-as is :)

2013. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy van 2013-as is sr50-esből, de, ahogy írtam is a kérdésben, 100 ezer ft körül keresek robogót, és ebből csak a régieket lehet ennyiért megkapni. :)
2013. aug. 10. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!