Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sebes menet az Autobahnon....

Sebes menet az Autobahnon. -Milyen lehetőségeim vannak Németországban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni a végsebességet Németországban lehetőleg valami új modellel, mondjuk BMW m 550xD-vel.

a gyárnak kell írnom, vagy csak ki kell bérelnem egy autót és annyi?

Létezik ilyen?



2013. aug. 11. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem nagyon értem. Gondolod, írsz a gyárnak, és adnak neked egy vadonatúj kocsit, hogy kipróbáld az autópályán? A Zanussinak se írhatsz, hogy kipróbálnád új mosógépüket... Sztem ilyen nincs.
2013. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért kellene írnod a gyárnak? Semmi közük hozzá, hogy ki mire használja az autóikat.

Bérelsz valahol egy M550xd-t (már ha tart valamelyik kölcsönző ilyet), elmész Németországa, ott pedig valamelyik korlátozás nélküli szakaszon "kinyomod a szemit". Csak arra figyelj, hogy - az itthon elterjedt és kiirthatatlan tévhittel ellentétben - nem igaz az, hogy a német autópályán mindenütt lehet menni, mert sehol nincs sebességkorlát. Elég sok helyen van 130-as vagy annál alacsonyabb plafon, tehát nem célszerű ész nélkül belevágni a kalandba, mert lehet, hogy egy darabig bolyongani fogsz a korlátozott szakaszok között, mire megtalálod álmaid egyenesét, ahol nyomhatod neki.

2013. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A sebesség korlátozás is egy dolog, meg azért van forgalom is. Hosszútávon esélytelen, hogy tartani tudd, akárcsak a gyári limitet, mert azért elég gyakran kell lassítani mert épp beérsz egy nagyobb, lassabb kocsisort. Én eddig csak motorral tudtam kihajtani a végsebességet, autóval max. pár másodpercre tudtam felvinni a végéig, ami igaz hogy 3k felett van, de akkor is. A forgalom azért rendesen keresztbe tud tenni a vágyaknak. Ott sem megy ám csak úgy, hogy na akkor most én...
2013. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor érdemesebb inkább Német autókölcsönzőknél érdeklődni nem?
2013. aug. 11. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
igen
2013. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Németországban összesen 12ezer km-nyi autópályahálózat van! Ennek 70 %-án (lakott területtől messze) nincs sebességkorlátozás, megfelelő körülmények között (időjárás, látási viszonyok, forgalom) büntetlenül lehet nyomni padlóig is a gázt, legyen akármilyen gyors egy autó! Ha te itt ki akarod próbálni az autót, a te dolgod, agyárat nem kell róla értesíteni, sem pedig a kölcsönzőt! Ha pedig tiéd az autó, akkor pláne nem tartozik másra, hogy a saját kocsiddal hol, hogyan, mennyivel mész, persze ha nem követsz el szabálysértést és nem okozol balesetet sem!
2013. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itthon is ki lehet próbálni rövid időre. Mondjuk M3 nyáron, már világosban korán reggel kimenni, el lehet tolni a végsebességig, nem nagy ügy. Ahol nincs felüljáró, parkoló ahol mérhetnének kicsi az esély, hogy bemérjenek. Én évente egyszer - kétszer mindig elnyomom végsebességig a kocsim, olyan 205 - 210 körül, egy - két percre, sosem fogtak még meg.
2013. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!