Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket kell nekem fizetnem?...

Melyiket kell nekem fizetnem? HA autót szeretnék behozni Németországból és némely hirdetés mellett szerepel brutto és jóval kedvezőbb nettó ár.

Figyelt kérdés
a mobile.de-n nézegettem a hirdetéseket
2013. aug. 11. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
bruttót kell fizetned, kivéve ha van céged, plusz kinti kapcsolatod, mert úgy meg lehet oldani okosban
2013. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

A bruttó az ÁFA-val (Általános Forgalmi Adó) terhelt ár. A nettó pedig az ÁFA nélküli ár.

Neked mivel nyilvánvalóan magánszemélyként vennél kocsit így a bruttó árat kell fizetned.

Ha vállakózó lennél és cég nevére vennél kocsit akkor is a bruttó kellene fizetned csak aztán az ÁFA-t visszaigényelhetnéd.

2013. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zoli17 válasza:

külföldre áfa nélkül értékesíthető!

ha cég lennél. itthon beregeled- bevallod az áfáját és 1 körben ha olyanod van vissza is igényxled. vagyis nem kell befizetned, mert akkor kellene fizetned a külföldi autó áfáját mikor a bevallást, és ha már bevallás akkotr visszaigénylés is


ha belföldi cég vagy: eladónak adod az áfát.. majd sohanapján az állam visszaküldi... -több féle cég forma van vigyázz-


ha belföldi vagy külhoni állampolgár: az áfát ott lerovod. azt ők megtartják.

2013. nov. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!