Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettős állampolgár milyen...

Kettős állampolgár milyen feltételek mellett vásárolhat személyautót Magyarországon?

Figyelt kérdés
Fölvettem a magyar állampolgárságot (kettős állampolgár lettem,ukrán-magyar) és személygépkocsit szeretnék vásárolni érvényes magyar papírokkal. Milyen feltételeknek kell megfelelnem és hányszor kell átlépnem egy év leforgása alatt a határt ha esetleg továbbra is más ország területén szeretnék maradni?
2013. aug. 1. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

"Milyen feltételeknek kell megfelelnem"


Legyen pénzed az autóra.


"és hányszor kell átlépnem egy év leforgása alatt a határt ha esetleg továbbra is más ország területén szeretnék maradni?"


Ha itt szeretnél maradni, akkor ne lépd át egyszer sem a határt!

2013. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért is kellene ki-be járkálni az országba?
2013. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Milyen feltételeknek kell megfelelnem"

Ezt arra értettem hogy milyen iratok szükségesek a a személygépkocsi vásárlásához pontosan.

"és hányszor kell átlépnem egy év leforgása alatt a határt ha esetleg továbbra is más ország területén szeretnék maradni?"

Itt pedig azt szerettem volna megtudni hogy esetleg ha nem szándékszom véglegesen letelepedni Magyarország területén, hanem egy másik, nem EU-s ország területén például egy jó munka miatt szeretnék maradni. Ebben az esetben ugye át kell lépnem bizonyos időnként ha határt, de nem tudok konkrét adatokat arról hogy mennyi ideig maradhatok ezen másik ezen ország területén a Magyarországon beregisztrált autómmal.

2013. aug. 2. 05:54
 4/5 anonim ***** válasza:

A vásárláshoz csak személyazonosításra alkalmas iratodnak kell lenni.

Ha jól tévedek, akkor 180 napig lehet folyamatosan kint tartózkodni, és ezután kell a kinti regisztráció. No és persze neked kell igazolnod, hogy mikor mentél ki.

2013. aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4 naponta az ukrán határt át kell lépned bármelyik uniós orszzághoz.de nem vagy muszály átmenni az unióson is csak az ukrán a lényeg utána rögtön visszafordulhatsz
2013. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!