Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tegyem le a jogsit, ha...

Hogy tegyem le a jogsit, ha "félek" a vezetéstől?

Figyelt kérdés
25 leszek és most szeretném lerakni a jogsit, de félek tőle. Félek a forgalomtól is. Érdemes így lerakni? vagy várjak még, és menjek akkor, ha már nincs bennem félelem érzet?
2013. aug. 12. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
meg fogod szokni, én kb összes forgalmi órán tök ideges voltam, de sikerült és azóta se félek.
2013. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha így kezded akkor sehogy!
2013. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sinead ***** válasza:
Egy kis félsz bennem is volt, de felfogtam hogy ott van mellettem az oktató, és majd beavatkozik ha valamit elcseszek. Azóta semmi bajom a vezetéssel.
2013. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért nem visznek ki rögtön a forgalomba, és a forgalomtól elzárt tanulópályán szerintem összeszedsz annyi biztonságérzetet, hogy utána a forgalomban se félj nagyon.


Valamennyi félelem pedig teljesen normális. Emlékszem, hogy eleinte (már biciklin is) mennyire tartottam a sávváltástól. Kirakom az indexet, látom, hogy kezd nőni a távolság két autó között kissé - és akkor nekem bíznom kell abban, hogy elindulhatok, tényleg be fognak engedni. Egyébként kerékpározni szoktál? Ahhoz nem kell jogosítvány, és ott is bele lehet tanulni ebbe a bizalomba, talán még jobban is.

2013. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen szoktam kerékpározni, csak az még is más kicsit :)) de remélem igazatok lesz és majd elmúlik, meg addig szerintem vezetgetek majd kicsit :)
2013. aug. 12. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

"Azért nem visznek ki rögtön a forgalomba, és a forgalomtól elzárt tanulópályán szerintem összeszedsz annyi biztonságérzetet, hogy utána a forgalomban se félj nagyon."



Ez már pár hónapja nem így van sajnos. Ugyanis ennyi ideje nem kötelező már a tanpálya.

Ha az iskolának nincs sajátja, vagy ennek ellenére nem bérel egyet, akkor bizony már rögtön az első alkalmakkor irány a forgalom.

Én sem vezettem már rutinpályán, és eleinte engem is fusztrált nagyon a forgalom.

De kis idő után meglehet szokni...

Minél hamarabb elkezded, annál gyorsabban túl leszel a parán is. ;)

2013. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj. Ha olyan vagy, mint én, akkor a várakozástól nem lesz több önbizalmad, ellenben ha látod, milyen is valójában vezetni.... :D A forgalomtól tartani nem minden ok nélkül való, nyilván nem tökéletesen biztonságos, de többnyire nem annyira vészes. Elég hamar bele lehet jönni.

Bizalom? Valamennyi elengedhetetlen, de sokan, szerintem helyesen, óvatosak és feltételezik, hogy a másik nem lát, nem használ indexet, esélyes, hogy kijön az ember elé... S nem centizik ki a dolgokat. Mindig óvatosabb vagyok, ha vannak körülöttem (nem mintha az út nem lenne képes trükkökre). Ha pedig kutyát látok az út közelében, nagyon lelassítok. Azokkal nem lehet eléggé vigyázni :(

Tehát van ok az óvatosságra, de általában nem vészes ám a forgalom (persze attól függ, hol), könnyen belejössz. S ha figyelsz messze előre és mindenfelé, rendes követési távolságot tartasz, kanyarban nem mászkálsz át a másik sávba és előzéskor is körültekintő vagy s nem is száguldozol nem egyenes úton, tompább állapotban pedig extra óvatos vagy, akkor megtetted, amit tudtál s jó eséllyel rendben lesznek a dolgok.

2013. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A félelemérzet a gyakorlattal együtt csökken. Ha lesz némi rutinod (jó esetben ezt még a gépjárműoktatás alkalmával megkapod), már magabiztosabb leszel. Szerintem béna vezető azért béna, mert fél és nem tudja, mit csinál. Gyakorolni kell sokat, és nem lesz gond. Bár elég sokan vezetnek az utakon úgy, hogy látszik rajtuk, hogy félnek és görcsösen markolják a kormányt. Nekik inkább nem kellene vezetniük.
2013. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, mindenki a gyakorlásra biztat. pontosan kedves utolsó sok a félős vezető és annál rosszabb nem nagyon van szerintem, egyszer volt szerencsém egy ilyen mellett ülni.. és hát rosszabb volt mintha 220-al mentünk volna! bizonygatta magát hogy ő bizony jól vezet, közbe meg izzadt a tenyere és majdnem rászédült a kormányra annyira parázott... szóval én nem akarok ilyen lenni :)))
2013. aug. 12. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen optimistán állsz hozzá, és hajlandó vagy beismerni az esetleges hibáidat, hiányosságaidat, és változtatni is kész vagy azokon, akkor nem lesz problémád. Sok sikert kívánok!
2013. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!