Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nyáron téli gumival közleke...

Ha nyáron téli gumival közlekedek Magyarországon, azért büntetnek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 13:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem. De még most is rengeteg autót látni az utcán téli gumival. Már nem is nagyon éri meg nekik átcseréli erre a pár hónapra ami még vissza van.

Ez mondjuk számomra érthetetlen. A téli gumi jól tapad télen. De nyáron a forró aszfalton egy esetleges vészfékezésnél annyira meglágyul, hogy elkenődik jelentősen megnyújtva ezzel a fékutat.

Az rendben van hogy valaki keveset használja az autót. De ne játsszon a saját és más életével! Nem ezen kéne spórolni. Vagy akkor nyáron az ilyen járjon gyalog vagy busszal!

2013. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%

#11: A mi fékutunk miatt csak ne aggódj, így is kisebb, mint egy átlagos autósnak, a sebesség miatt ;)

Inkább azokat akard leállítani, akik 200-zal száguldoznak elkopott gumival és hasonlók...

Ilyen minimális kis százalékok, ezrelékek miatt, amit bőőőven ellensúlyozunk óvatos vezetéssel, nem fogunk évente kétszer annyit költeni az autóra. S egy kicsit sem alszunk miatta rosszabbul ;)

2013. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én sokáig úgy használtam, hogy elől nyári volt, hátul téli. Persze télre volt külön téli szettem, de nyárra nem vettem. Ez tavaly szeptemberben változott meg, amikor egy kánikulai napon - akkor még nem volt klíma a kocsiban - egy tizedmásodpercre elbambultam - és a mögöttem jövő is -, az előttem menő autó hirtelen megállt minden ok nélkül. Én tapostam a féket, de csak nyikorgást hallottam, és a tükörben láttam, hogy a mögöttem jövő már kihúzódott mellém balra, mert ő se tudna megállni. Legnagyobb szerencsémre kb. 10 centire az előttem menő autó mögött megálltam.


Mivel egyébként is kockásra fékeztem a gumikat vettem 4 olcsóbb nyárit. 45ezer volt szereléssel, de ennyit megért, hogy meg tudjak állni.

2013. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#12!

A 200-zal való száguldás megint egy más téma. De nem ez volt a kérdésben.

Hidd el ha 80-nal ütközöl frontálisan ugyan úgy ottmaradsz, hacsak 40-nel ütsz el valakit ő is.

Lehet hogy 1 méter csak egy-két százalék a fékútban és nem tűnik soknak. De lehet hogy pont ezen az egy méteren fog múlni hogy nem törsz össze másokat és magadat.

Az pedig szerintem a legrosszabb felfogás, hogy "én jól vezetek, óvatos vagyok, ezért velem soha nem történhet semmi". Ettől függetlenül kívánom hogy legyen így!


"...nem fogunk évente kétszer annyit költeni az autóra."

Ezt nem is értem... mért gondolod hogy egy gumit fél évig lehet használni, aztán kuka?

Egyszer kell megvenni és főleg ha ritkán használjátok az autót, 6-8 szezont is simán kibír.

2013. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14: Nem írtam, hogy nem érhet semmi baj, ha óvatos vagyok, nem vagyok ostoba vagy naiv. S egy méter is számíthat, de mégse azt látom, hogy mindenki 20-szal menne, hátha fékezni kell, pedig ott nem egy métert nyernénk már a 60-as sebességhez képest sem... Valahol meghúzzuk a határt, tökéletes biztonság úgysincs. Mindenféle elhanyagolhatóan aprócska plusz biztonságért nem áldozunk be bizonyos mennyiségnél több pénzt és kényelmet.

Nem a gumi árát értettem a költségen, hanem a felszerelést. Jó, valószínűleg nem duplázná meg az évi autós költségünket, de túl nagy részét tenné ki, teljesen feleslegesen.

A kérdésben pedig a biztonságról sem volt szó. Igenis könnyen eszembe jut a száguldozás, ami rutinszerű, gyakori jelenség, viszont elég toleránsak vele az emberek, bezzeg ha téli gumit használunk vagy szabadon gurulunk, akkor mi vagyunk az ön- és közveszélyes elemek...

2013. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem büntetik, de sajnos Magyarországon azt sem, ha télen nyári gumival közlekedsz. :/
2013. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Nem a gumi árát értettem a költségen, hanem a felszerelést."


Kell hozzá egy emelő egy kerékkulcs és legfeljebb fél óra.

Igen, egyszer a felnire is fel kell rakatni. 5-6 ezer forint 6-8 évente. Ez vágna a földhöz? Szerintem elenyésző költség még az autó éves fenntartásához képest is.

2013. aug. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalt meg tudom egy kicsit érteni, de nem azok az érvek miatt, hogy tökéletes a téligumi nyáron, meg óvatos vagyok, hanem anyagi oldalról.


Viszont figyelembe kell venni azt a mondást, hogy olajon, féken, gumin nem spórolunk. Ezek bármelyikének elhasználódása miatti hiba/baleset többe fog kerülni, mint időben cserélni. És azt is sok kérdéshez leírtam már, hogy az autó továbbra sem alanyi jogon jár - mint mondjuk a kenyér, meg a víz, amire mindenkinek szüksége van - csakis az vállalja be, aki fenn tudja tartani.


Momentán nekem is le van rakva, mert főfékhengert kéne cserélni, és épp nincs rá pénzem. Használhatnám, mert az első fék fog, és a hátsó is csak néha nem, de nem játszom mások életével, inkább biciklizek/vonatozok/buszozok.

2013. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"...nem fogunk évente kétszer annyit költeni az autóra."

"Ezt nem is értem... mért gondolod hogy egy gumit fél évig lehet használni, aztán kuka? "


Nem erről van szó, hanem a gumi fel- és leszerelésről. Alkalmanként 10.000 Ft, ráadásul évente 2x kell, tehát évi 20.000.

Ahhoz képest, hogy egy 40 ezres gumi szettel el lehet lenni 4-5 évig, ahhoz képest maga a felrakodás 4-5 év alatt 80-100 ezer Ft, ami több, mint a kétszerese.

Mindezt 1-2% tapadásért?


Áh.

2013. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! 4-5 év alatt 80.000 Ft. Valóban. De!


Ha az 1 évben ráköltött 20ezret (amit sokallok kicsit) kiadod 4 db lemezfelnire, ami télre tökéletes, akkor csak egyszer kell a gumiszerelés árát megfizetned. Utána te otthon ingyen és bérmentve, adó és kötelezettség mentesen szerelheted fel-és le, cserélgetheted keresztbe, előre hátra a téli és nyári kerekeidet. Érdemes rászánni, a guminak se tesz jót az állandó feszegetés.

2013. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!