Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért forognak a meghajtott...

Z33 kérdése:

Miért forognak a meghajtott kerekek felbakolt kocsinál, üres sebességben, ha beindítom a motort?

Figyelt kérdés
Kézzel meg tudom állítani,de ha elengedem újra elindul.Egyébkén a váltások is eléggé nehezen mennek(néha recsegősek).A kocsi 96-os FIAT Brava1.6 16v sx.
2013. aug. 14. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Sűrű az olaj a váltóban.
2013. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És milyen olajat tegyek egy ilyen öreg autó sebváltójába,hogy enyhüljön a probléma?
2013. aug. 14. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez miért probléma?
2013. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bizony, az olaj viszkozitása miatt van. Nekem a Ladámon ha üresben felengedem a kuplungot, kicsit előre is lendül az autó. Ideje lenne cserélni.

Ami a gyári előírás, szerintem arra cseréld.

2013. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a felbakolt autón üresben forognak a kerekek, nem jelent önmagában gondot. A csapágyak, fogaskerekek súrlódása miatt üresben is átvisz némi nyomatékot a váltó. Ez a terheletlen kereket meg bírja forgatni, de ha rajta van az autó, nem bírja megmozdítani őket.

Az már nagyobb baj, hogy nehezen, recsegve lehet váltani. Ezen sokat segít az új olaj. A legjobb a gyári előírásnak megfelelő viszkozitású és teljesítményszintű kenőanyag - vagyis nem jó a "mindegy, mit teszel bele, csak hajtóműolaj legyen" hozzállás. Meg kell nézni a gépkönyvben, mit ajánl a gyár és olyat kell beletölteni. Ha jellemzően hidegen nehéz a váltás, akkor a hidegoldali, ha melegen vannak bajok, akkor a melegoldali viszkozitás túl nagy: ilyenkor az olaj nem eléggé "híg", nem tud jól kúszni, kenni.

2013. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!