Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha alapjáraton sebességben...

Ha alapjáraton sebességben gurul az autó, akkor ugyanannyit fogyaszt mint alapjáraton üresben?

Figyelt kérdés
pl 2es 3as vagy akár 4es alapjárati sebességgel gurul az autó gáz nélkül akkor is annyi a fogyasztása mintha járó motorral üresben állna?
2013. júl. 13. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, több !
2013. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
atól függ. üresben mindenféleképp fogyaszt, de gáz nélkül gurulva nem, olyan 1500 fordulat felett. (benzinnél). mivel a kerekek felől érkező forgatónyomaték a motort is tudja hajtani gáz nélkül. (ez a motorfék)
2013. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
de ha nagyon lassan, sebességbe gurulsz akkor sokat fogyaszt.
2013. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

tudom mi a motorfék de nem arra voltam kiváncsi

én most inkább dizlre gondoltam ami jobban tűri az alapjáratot mint a benzin

*első

miért lesz több? nem alapjáraton forog a motor?

2013. júl. 13. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha sebességbe gurulsz nagyon lassan valóban sokat eszik, mert minden erőt a motor fejt ki és oké hogy fékez de eszi a benzint mint állat.

Ha üresbe gurulsz akkor szinte semmit nem eszik de akkor lábfékezni kell ha éppen lejtőn haladnál lefelé. De olyankor célszerű sebességbe rakni és úgy tartani a tempót így nagyon nem gyorsulsz fel és nem kell nagyot fékezned sem a lábaddal de viszont akkor több a fogyasztás. Ha üresbe gurulsz le járó motorral szinte alig eszik valamit.

2013. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hiába alapjáraton forog a diesel, de a kaszni mozgatása terheli amiért az adagoló több üzemanyagot juttat a hengerekbe.
2013. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szerintem nem jól értelmezik a kérdést.


A közhiedelemmel ellentétben a fogyasztás nem csak a fordulatszámtól függ. Pl ha ugyan abban a sebességi fokozatban van az autó, ugyan olyan a motorfordulatszám, tehát ugyan olyan sebességgel haladsz, pl ha berakod a tempomatot, emelkedőn felfelé kétszer akkora lehet a fogyasztás, mint mondjuk sík úton. Pedig a motorfordulat, sebesség ugyan az. (Csak a fojtószelep állás nem ugyan az.)

Tehát ha az autó tömegét mozgatni kell alapjáraton, akkor is valamivel többet fog fogyasztani, minta üresben állnál egy helyben járó motor mellett.

Mint ahogy ha a klímakompresszort forgatnia kell alapjáraton, akkor is megnő a fogyasztás.


Nekem 1.7-es dízelem van. Álló helyzetben üresben alapjáraton 0,3-0,4 l/h-át ír ki. Ha nem felejtem el, megnézem 1-esben alapjáraton haladva mit mér.

2013. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat
2013. júl. 13. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Alapjárati sebességgel?? Nem inkább Alapjárati fordulatszámmal, üres fokozatban?

Többet fogyaszt üresben gurulva egy leejtőn,mintha állna,mert a gurulás közben kb 1000-1200 1/min fordulatszámmal forog a főtengely,hogy megfelelő vákum legyen a fékezéshez.

2013. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

rohadtul nem erre voltam kiváncsi

szó se volt itt lejtőről meg anyám kinjáról

utolsó előtti érti hogy miről van szo

2013. júl. 13. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!