Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsgára kötelező 4...

Eszo kérdése:

Műszaki vizsgára kötelező 4 egyforma gumit felrakni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 11:10
 1/3 Sinead ***** válasza:
A kreszben csak tengelyenként kell egyformának lennie, a műszakin se fog zavarni.
2013. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tengelyenként azonosnak kell lennie a műszakihoz.
2013. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És -elvileg- négy azonos évszakúnak kellene lennie. Vagyis nem lehet elől két egyforma téli, hátul meg két egyforma nyári, vagy fordítva. De szerintem ahhoz, hogy egy amúgy tökéletes autó emiatt bukjon, minimum le kell anyázni a biztost. :)

Három hete az NKH-ban vizsgáztam, közben beszélgettünk a biztossal, mondta, hogy a megkifogásolási ráta kevesebb, mint 1%, vagyis majdnem minden autó átmegy.


A kihelyezett vizsgaállomásokkal viszont csak csínján, mert azok lehúzósak. Főleg, ha szerelést is vállalnak. Megy a nagy csali duma, hogy "nálunk nincs bukás, amit kell, megjavítjuk" de sokhelyütt olyanokat is felírnak hibára, amit amúgy rohadtul nem kéne bolygatni. Pl. féktárcsát, ami ha kopott is egy kicsit, még bőven biztonsági méreten felül van, meg ilyesmit. Kicserélik a komplett kipufogót 15e+munkadíjért arra hivatkozva, hogy "ó, uram, ami egyszer megrepedt, azt hiába is hegesztenénk meg, újra meg fog repedni." Az elvetemültebbek meg sem csinálják a felesleges munkákat, csak tartják a markukat azért, hogy "szemet húnyjanak" olyan dolgok felett, amelyekért nem is lenne szabad buktatni! Szóval csakis NKH! Mozaik utca, Vas Gereben utca... sokkal jobb fejek, mint a hírük. (Szerintem a sok rosszéletű lehúzós szerelő terjeszti a rémhíreket, hogy a palimadaraknak eszükbe se jusson oda menni az ő asszisztációjuk nélkül.)

2013. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!