Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másfél éve "pihenő" autót...

Másfél éve "pihenő" autót szeretnénk feltámasztani. Miket kell cserélnünk, amiknek biztosan nem tett jót az állás? Lent van egy lista, amit már összeírtam, de hátha van más is, amit hosszú állás után illik kicserélni.

Figyelt kérdés

Egy E38-as BMW-ről van szó. Fedett kocsibeálló alatt áll, nem rozsdás sehol. Felújításra vettük, de aztán elment a pénz másra, most szeretnénk teljesen gyári állapotba hozni, elég ritka, full extrás, hosszabbított 740Li, ha jól emlékszem.

Amiket eddig összeírtam:

- 4 féktárcsa, 4 fékbetét, munkahenger, fékolaj

- motorolaj, váltóolaj, hűtővíz, ablakmosó, egyéb folyadékok

- 4 új peres gumi

- ablaktörlőlapátok

- akkumulátor


Ezek vannak elhasználódva, folyadékokat biztonságból cseréljük. Belül teljesen gyári, újszerű állapotú minden, kicsit a vezetőülés bőrje van megkopva, és a telefon kontakthibás egy csatlakozónál, de az oxidációt fél perc alatt megszüntetem. Ezen kívül az első kicsit már matt lámpákat kicseréljük, meg kap egy polírozást az autó. Ma lett beindítva, nagyon szépen muzsikál! Igaz hogy bikázni kellett, de az nem a kocsi hibája. Azért sokat nem mertem járatni, mert a folyadékok már régiek.



2013. aug. 16. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen semmit, az ilyen régebbi autók már szinte mindegyike átélt egy olyan időszakot, hogy állt 2 évig is akár. Utána pedig csak beröffentik őket, kapnak egy új gazdát, és teszik a dolgukat.

Amire kell vigyázni még, és nem soroltad fel, azok a gumitömiések meg a csövek. Lehet a tömitések elöregedtek, és folyik az olaj, de ennek nem nagy a valószinűsége.

2013. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már fékolajcsere, akkor ne hagyd benne a ki tudja milyen öreg gumi fékcsöveket sem. Érdemes a fém csöveket is ellenőrizni, megeszi a rozsda ugyanúgy, mint a kasznit.

Zsírozd meg az első kerékcsapágyakat és kardánkereszteket, nézz rá az ékszíjakra, szénkefékre generátorban, önindítóban! Próbáld ki a hűtőventillátort, hogy a másfél év alatt nem szorult-e be a csapágya? (Az enyim egyetlen tél alatt beállt, mint a szög.)

2013. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!