Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsira való,...

Személygépkocsira való, sikeres KRESZ vizsga után lehet váltani csak kis motorra valóra? (Magyarázat lenn)

Figyelt kérdés

Eredetileg úgy jelentkeztem az autós iskolában, hogy személyautóra való jogosítványt akarok szerezni. A KRESZ elsőre sikerült is. Utána a többi résszel várakoztam. Majd időközben rájöttem, hogy nekem autóra nincs szükségem, elég lenne csak kis motorra való jogosítvány. A motor a szívem vágya, az autó nem igazán hoz lázba.

Most ilyenkor van még lehetőség változtatni, hogy mégsem személyautóra való jogosítvány megszerzéseként folytatnám, hanem olyan kategóriájúra, ami csak kis motorra elég? Ilyenkor mi a teendő? Vagy elvész pl. a KRESZ rész?


2009. okt. 28. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
a kressz rész nem vész el, én is 14 évesen letettem idén, és mondták, hogy kategóriaváltáskor nem kell újra kresszezni.
2009. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondold át, hogy hogyan cselekszel. Én nemszeretnék beleszólni, csak némi tanácsot adni!! Attól, hogy nemhoz lázba az autó és inkább leteszed kismotorra a vizsgát, lehet, hogy 2 évmúlva megbánod, mert adódik egy olyan lehetőség, hogy autóval kell valamit csinálnod és kellene a jogsi (dolgozni...), és neked nemlesz. Ezzel csak azt akarom mondani, hogyha nincs anyagi beleszólása a dolognak, akkor egyrészt azért jobb ha leteszed autóra a jogsit amit az utóbb említettem, másrészt, hogyha az életben szükséged lesz rá és leakarod tenni akkor az csak + pénz lesz!! Személy szerint énis leakartam tenni előbb kismotorra, de inkább letettem később a "b"-t és nembántam meg, mert kituggya akkor mikor került volna sor a kocsira...Szükségem is lett rá időközben! Nemrossz az ha tudod, hogy van lehetőséged autóbaülni, ha a szükség megköveteli!


Lehetőség deffiníciója: "A lehetőség nem más, mint egy csodálatos alkalom, esély az előrehaladásban!!"


-részlet a Kiképzés c. fimből-

2009. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A "B"-s jogsival vezethetsz kismotort! minden képpen fejezd be az autósat.megéri.+ ha külön megcsinálod a "m"-eset az plusz 30-50 ezer!a b-s jogsiban benne van a robogóé(50ccm stb.)is!Gondold végig
2009. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2.író: Igen a lényeget valahogy kifelejtettem, hogy mért is érdemes inkább befejezni. Hát azért amit az utánnam lévő válaszoló is megírt! "B"-vel ugyanúgy vezethetsz kismotrot, 50ccm-ig!
2009. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, amelyek biztatóak és hasznosak is! :)

Anyagi akadálya nincs a 'B' kat. jogosítvány megszerzésének. (Akkor el sem kezdtem volna.)

2009. okt. 29. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
De arra gondoltam, hogy azis lehetett ami közrejátszott a dologban, hogy közben közbeszólt a pénz, meg am is jobban szereted a motrokat, akkor inkább letennéd azt! De hát ez csak egy feltételezés volt.
2009. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!