Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha az akkusarukat...

Mi történik ha az akkusarukat megcserélem?

Figyelt kérdés

A sarukon nincs rajta h melyik a pozitív és melyik a negatív pólusra való.

Mi van ha rosszul teszem rá az akkut?


2013. aug. 17. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon egyszerű eldönteni, melyik saru melyik. A negatív saru az autó kasznijához van csavarozva és 1db vastag vezeték, a pozitív pedig több vezetékből is állhat és ebből az egyik az önindítóhoz megy.

ha netán fordítva kötöd be, zárlatot csinálsz, lemerül az akksi. A villanymotorok és egyéb villamos berendezések, amik közvetlenül az akksiról működnek, póluscsere esetén ők maguk okozzák a zárlatot, rosszabb esetben valamely elektronikus berendezés tönkre is mehet. Villanymotoroknak nem lesz baja.

2013. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem tudod, de ne is próbáld meg.


Az akku két pólusa eltérő vastagságú! A pozitív mindig vsatagabb.

Ha mégis sikerülne, tönkremehet az akksi és az elektromos rendszer is!

2013. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
robogórol van szó
2013. aug. 17. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod őket felcserélni: eltérő a két pólus mérete, a pozitív vastagabb. Hacsak nem vagy teljes műszaki antitálentum, egy idő után feltűnik, hogy nem illeszkednek normálisan a saruk. A fordítva bekötött akku a félvezető alkatrészeket (diódák, tranzisztorok) vágja tönkre: ha fordított irányú áramot kapnak (mármint ahhoz képest fordítottat, amire kitalálták őket), kiéghetnek. Márpedig félvezető alkatrész bőven van az autókban.
2013. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ha fordítva kötöm be akkro enm is működik?

Mert most megy, csak gyenge, nem tudom h rossz az akksi vagy csak rosszul lett berakva

2013. aug. 17. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy robogó... Ott nincs különbség a két pólus méretében, a vezeték színezése döntő. A pozitív pólus piros, a negatív fekete. Ezen kívül - ahogy előttem is írták - a negatív egy egyszerű testkábel, a pozitívon meg mindenféle érdekesség van és általában nem lehet megtalálni a túlsó végét.
2013. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha rosszul van bekötve, el sem indulna. Ha gyenge az akksi, attól a motor még ugyan úgy megy, mert az akksi csak az önindítóhoz, generátorhoz, lámpákhoz kell. Gyenge akksival nehezen indul. Ha könnyen indul, máshol van a baj.
2013. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy működik az index meg ilyenek, forgatja az önindítót.

Egyik szál kék, a másik fekete, de van egy csatlakozó hogy könnyebben ki lehessen szedni télre.

2013. aug. 17. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:

"robogórol van szó"


Ezt illett volna a kérdésben is megadni!

2013. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!

A mi nap nagy rohanásban az aksi töltőt fordítva raktam fel az aksira (az autóból nem volt kiszerelve az aksi, és a kábeleket sem csatlakoztattam le). Azóta az aksi töltő töltöttségi mutatója nem mozdul, nallán áll. Végül a szomszéd autójával 10 MP alatt beindult az autó, de az aksi töltő állapota érdekel. Mit kell megnézném, hogy javíthassam?

2017. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!