Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Wartburg 353 elindul 2 dugatty...

Wartburg 353 elindul 2 dugattyú-val?

Figyelt kérdés

Eltört a középső dugattyu, a főtengelyen megszorult a hajtokar...

Mivel nincs pénzem újra, arra gondoltam levágom a hajtokart, és 2dugattyúval menne a motor?



2013. aug. 18. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, szerintem menni fog úgy is. Legfeljebb nem lesz akkora ereje mint azelőtt három hengerrel.
2013. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megy csak gyárilag is elég gyenge de 2 hengerrel meg főleg. És valószínűleg többet fog enni, te is jobban hajtod, hogy menjen kissé.
2013. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

El, de nem lesz túl egészséges a motornak, neked pedig élmény így vezetni.

Komolyan, ha nincs pénzed megcsináltatni, inkább add le a bontóba és járj biciklivel, busszal!

2013. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiegyensúlyozatlanság miatt percek alatt szétrázná magát a motor.


Ha erre nincs pénzed, gondolom más karbantartásra sem volt. Fék, futómű rendben? Ha azokon is spóroltál, nem is baj hogy a kocsid kivonta magát a forgalomból...

2013. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha jól értem az egyik hengerből belelehet majd látni a hajtóházba? Na most az a henger is ha jól gondolom a karbin keresztül kapja majd a benzint, de mivel nincs dugattyú ami a kipufogóba tovább nyomná így lefolyik a főtengelyhez. Na, most elvileg ha mész vele 10-15 km-t (vagy még annyit se) ha van egy kis baj a gyújtással és vissza gyullad a karbi, akkor azon keresztül szó szerint felrobbanhat a blokkod.
2013. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs dugattyú, nincs ami a szívóhatást hizzon létre, tehát nem fog benzin-levegő keverék jutni a nem működő henger összenyitott égés- és forgattyús terébe.


A gond abból lesz, hogy nem lesz ott a dugattyú és a hajtókar tömege, de a főtengelyen ott az ellensúly (sonka), és ez igen hamar szét fogja rázni a motort, de ezt már írtam.

2013. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2013. aug. 18. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!