Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bejáratós simson nagyon sokat...

Bejáratós simson nagyon sokat fogyaszt mitől?

Figyelt kérdés

Van egy 51 es 4 sebességes enduro simsonom 60/4 es nyomatékos henger van rajta bejáratós eddig 40 km van benne ma elmentem kimérni a fogyasztását 4.6L/100km a fogyasztásra

67 es fúvókával a tű középső rovátkába volt mekkora fúvókát ajánlotok bele ? Egyáltalán nem fúllad jól veszi a gázt .



2013. aug. 18. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyelj nem vagyok egy nagy szaki de 4-5 éve motorozom és végülis szerelőnek készülök és azért valamennyit már értek hozzá.Tavaly vettem egy bejáratós simsont csak az enyém 70/2 es volt 72 es főfúvókával.Körülbelül 5 literes fogyasztást produkált 100 on mióta lejárt a bejáratós korszak körülbelül 2,5-3 literrel beéri még városban is.A te motorod is a bejáratás miatt fogyaszt ennyi, mivel az alkatrészek még szorulnak vagyis a dugó a hengerben tehát nagyobb a surlódás és emiatt több benzinre van szüksége, hogy működjön. Elmész vele 1000-2000 kilómétert és utána lefog csökkenni a fogyasztása.Szakirodalom is 1000 kilómétert ír bejáratásra de ha pár 100 kilóméterrel többet teszel meg nem lesz semmi baja csak jobb lesz, de egy dologra figyelj oda:ha erőlködik kapcsolj vissza és még véletlenül se próbálgasd, hogy mennyit megy végre.A fúvókát nyugodtan hagyd benne, jah és ami még rátesz a fogyasztásodra az a 4 felömlő mivel ugye gyárilag 2 van de neked van még 2 ezért plusz fél litert megeszik 100 on kb.Egyszóval szerintem ne piszkálgasd a karburátor beállítását mert csak még többet fog enni, figyelj oda a helyes bejáratásra és légy türelemmel.(500 kilóméter után már nem kell annyira kímélni de még ott se eröltesd annyira és ne full gázon menj)
2013. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A bejáratás szabályaival tisztába vagyok erőltetni nem erőltetem viszont nyomatékos nem pörgős 4 felömlős henger nyomatékosabb mint a gyári henger 4. be 30 ról húzok neki egy kicsit nagyobb gázt és érezhetően nő a forulat és gyorsul de 40 nél en engedem nem bántom.
2013. aug. 18. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Normál fogyasztás ez, kétütemű motor mindig többet eszik fajlagosan mint egy 4 ütemű.
2013. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Korgoseli válasza:
Én egy 70/2 henger 72 fuvokaval kerek 5 litert fogyaszt igaz még csak 250 km körül vagyok, de nagyon sokallom... most kissebb fuvokaval akarom ujra lemérni.
2014. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!