Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell olajteknőt felszer...

Paracletos kérdése:

Hogyan kell olajteknőt felszerelni 1997 suzuki 1. 0-ra? Gyárilag nem volt tömítés téve csak paszta, én se tegyek tömítést? Pontról-pontra, hogy tegyem fel, hol pasztázzam, hagyjak rést amég megköt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 18. 19:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Gyárilag nem hiszem, hogy csak paszta lett volna...


Vegyél tömítést, sokkal jobb és egyszerűbb mint pasztával kókányolni.

2013. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Először jó alaposan pucold le a blokk felfekvő felületét és vizsgáld meg nincs-e rajta karcolás, vagy bármilyen sérülés. Ha van akkor a gyári tömítést hanyagold. Hézagolásra nem érzékeny az olajteknő, tehát így szükség sincs a tömítésre. Ha jó a felület akkor csinálhatod tömítéssel is, de pasztával is. Te dolgod.


A 2 felületet pucold meg jó alaposan, ne legyen rajtuk semmi szennyeződés. Aztán zsírtalanítsd(benzines ronggyal áttörlöd jó alaposan) aztán az egyik felületet(én azt szoktam ami hozzáférhetőbb, te esetedben ez szerintem a teknő) vékonyan bekened pasztával, de tényleg csak vékonyan, legjobb ha egy csíkot húzol rá, de ne legyen sehol megszakítva. Aztán mehet a helyére és rá is húzhatod akár készre. Vagy csinálhatod úgy is hogy nem húzod meg teljesen, csak akkor ha már megszáradt. Mindkét megoldás jól működik.

Én a motoromnál egy ideje pasztát használok(persze ahol fontos a hézag ott maradt a tömítés is+ a paszta), azóta nem szivárog az olaj sehol. Persze azt hozzá kell tenni hogy minden felületen van már 1-2 apróbb sérülés, a kuplungdekni meg meg van csavarodva, de tökéletesen zár az is. És olcsóbb mint a síkoltatás.

2013. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! A vékony csíkot nagyjából a teknő közepére tegyem? Majd szétterül ha ráhúzom? Kb hány mm. vastag csík legyen?
2013. aug. 19. 05:56
 4/20 anonim ***** válasza:

2-3 mm...nem kell vastagabb.nem kell rést hagyni, felcsíkozod, óvatosan illeszted, csavarokat kulturáltan meghúzod, oszt jónapot...egyet alszol rá, másnap töltheted, hadd menjen.

fontos a megfontoltság, nyugalom...itt nincs kapkodásnak helye.


sok sikert.

2013. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Igen, kb a közepére kéne. Azt, hogy hány mm nem tudom, sose mértem még :D De ha jól illeszkedik akkor nagyon kevés kell, úgy összenyomva lesz vagy 1 tized mm vastag a tömítés. Legalábbis motoron néhol olyan mint egy nagyon vékony hártya. Bár én rögtön készre húzom. Így csak ott van vastagsága ahol sérült a felület.


És amit előttem írtak, csavart ne tépd azért bele, csak szépen meghúzod, lehetőleg ne körbe hanem átlósan és ne egyszerre húzz meg egy csavart hanem átlósan menny végig és mindegyiken húzz egy kicsit. Így egyenletesen szorítod rá a teknőt és nem csavarod meg azt.

Olajat meg másnap tölts bele.

2013. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap lesz a nagy nap.. Ahol vettem a pasztát azt mondta az eladó, hogy a csavarok lyukainál is pasztázzam körbe, ő szerinte. Remélem simán fog menni, szépen megfontoltan és ha 21-én ráemgedem az olajat, nem fog folyni sehol. :)
2013. aug. 19. 18:11
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen, a csavaroknál sem árthat. Bár ez a furat kialakítástól függ. De baja nem lesz tőle.
2013. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Megtörtént a dolog. Igyekeztem úgy csinálni mindent ahogy írtátok. Vékonyan, cikk-cakkban rácsíkoztam a pasztát az olajteknő peremére, külön kis karikákat a csavaroknak kialakított lyukaknál, utána pedig felhelyeztem és meghúztam a csavarokat. Most van az, hogy várok holnapig és imátkozom. Ha holnap csöpögni fog valahol az olaj, akkor nincs mit tenni.. szevíz :-( Elég kis vékony volt a csík és nem jött ki a szélére annyira mint gyárilag. Bárcsak sikerülne.
2013. aug. 20. 11:49
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül se kell rögtön feladni. Még 1 próbát megérhet utána is én azt mondom :)

Tudnád én anno motorral mennyit szenvedtem papír tömítéssel, aztán akármit csináltam mindig szivárgott az olaj. (bár pasztával elsőre sikerült)

2013. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Holnap feltöltöm és kiderül..

Nagyon remélem, hogy sikerült. Se szerelő akna, se hely..

4 óra volt visszatenni, bár még soha nem csináltam ilyet. Az egyik csavar ami pont a kipufogó felett van, elég ferdén ment be, plussz alátétet igényelt. Betettem az új szűrőket is, jó lenne ha nem csöpögne. Pasztából alig fogyott...

2013. aug. 20. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!