Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1998 Audi A4 B5 nem indul?

1998 Audi A4 B5 nem indul?

Figyelt kérdés
Mentem kb 30-40 km-t problémamentesen(kétszer lefulladt egyesben, de nem vagyok benne 100%-ig biztos hogy nem az én hibám volt, bár évente ha egyszer fullad ok le indulásnál), itthon leparkoltam, pár óra múlva meg indultam volna tovább, na ekkor nem indult. Az összes reakció az indítási kísérletre egy fehér füstcsík volt ami az indexkartól jött ki. Az akksi jó, minden elektromos dolog működik rajta, csak indítani nem indít. Ha valakinek van ötlete hogy mi lehet a probléma azt nagyon megköszönném.

2013. aug. 19. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyújtáskapcsoló betét ...talán oda van ...

vagy máshol lett zárlatos..

2013. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogy tudom kivenni a gyújtáskapcsolót hogy megnézzem?

A kormányoszlop felső burkolatát le tudtam venni, de az semmire nem elég. Ahogy nézem le kéne venni a kormányt is, de azt hogyan? Nem látok rajta sehol csavart, és kicsit tartok tőle hogy ha bénázok vele akkor előbb utóbb pofáncsap a légzsák...

2013. aug. 20. 06:22
 3/4 laca4141 válasza:
Tisztelt ZooleK! Kicsit megkésve de ha valaha hasonló gondod van, javaslom hogy az akkuról lehúzod a sarut vársz vele 3-4 percet majd visszarakod és próba ha nem megy utána szerviz!!!
2013. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már megoldódott a probléma, köszönöm:) A szervíz volt a megoldás végül, sajnos ez már nagyon nem az otthon javítható kategória, legalábbis nem nekem. A gyújtáskapcsoló betét, amit sikerült kicserélnem szinte azonnal leégett indítás után, így nem próbálkoztam tovább. A megoldás egy önindító csere lett 60ezerért(nem kicsit fájt), ami elvileg zárlatos lett mert olaj került bele. Ezután leszedtem a védőlemezt az aljáról, majdnem fémtisztára pucoltam az egész motorteret(ami egyébként is meglehetősen tiszta volt alapból), mentem vele párszáz kilómétert néhány hét alatt,majd megnéztem folyik-e az olaj valahonnét, de egy cseppet se láttam sehol. Szóval vagy köszönhetem az egészet annak aki tavasszal az olajat cserélte benne és melléöntötte, vagy nagyon csúnyán behúzott a szervíz, és két összeégett kábel cseréje helyett önindítót kaptam bele hogy kijöjjön az óradíj. De legalább működik.
2013. okt. 29. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!