Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia SR50 carb motorban...

Aprilia SR50 carb motorban menyi fojtás található illetve melyik az amit ki tudok szedni sajátkezűleg otthol?

Figyelt kérdés
Már 3000km van a motron jelen pillanatban 80km/h a vége de sok motor majdnem üti a 100-at minden fojtás kivétele után,500km-nél voltam vele szervibe,de oda se megyek többet mert a szakértelem=0-val,kipufogorol levágták a fojtást és anyi,szoval ha jol tudom 12 fojtás van összesen,csak azt nem tudom,hol és hogy férhetek ezekhez,a jótálás nem érdekel mert több mint 1 éves a robogo.

2013. aug. 20. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hy!

Nem értem hogy mit akarsz,80km/h az így is picit pörgős neki.Tudod ezek már tunningal mennek 100-at,szóval felesleges szétreszelned magad hogy menjen annyit mert úgysem fog ,max leejtőn :)

Gyakorlatilag ha egy megbízható mocit akarsz ,akkor hagyd békén,ne piszkáld a mocit és akkor nem lesz olyan hogy ott hagy valahol a világ végén.Ismerősöm egy régi gyári sima sr-rel körbeutazta a balcsit meg ment vele ide oda anélkül hogy lerobbant volna vagy lett volna akármi baja is.Ezt egy tunning robogóval már nem biztos hogy meg lehetne csinálni.

De ha nagyon még is nagyon kiakarsz belőle fojtásokat venni akkor egykettőt leírok.

Első sorban a kipufogónál szokták lefojtani azzal hogy a henger és kipufogó közti tömítés egy szűkebb karika ami megakadályozza hogy több gáz jusson ki,ha ezt kicseréled normál méretűre amekkora a cső mérete akkor semmi probléma,és egy jelentős erőhöz lehet jutni.Ha nem ez van akkor általában a hengeren a kiömlőnél van egy olyan hogy felmarnak egy kis félhold alakú gátat,nos azt kell kireszelni és kipolírozni.Na ezzel megvagyunk,akkor menjünk is tovább.

Variónál szokott egy olyan lenni ami a két tárcsa közt van egy plusz kis vékony hézagoló,azt kiveszed és akkor gyorsabb lesz és gyengébb de olyan nagyon nem érezni-ennél a lényeg így jobban össze tud zárni a két tárcsa és másabbak már az áttételek.

Karbiba inkább ne piszkálj ha nem értesz hozzá,azt tudom hogy gyári méretű fúvókákkal tökéletesen megy,ha növeled a főfúvóka méretét attól csak a fogyasztásod lesz több :)

Ezekben még lehet fojtás még az elektronikában,ebbe ha van egy kis fekete doboz az aksi mellet akkor elképzelhető hogy van neki előgyújtásvezérlése amivel egyben nem csak jól megy de vissza is lehet fojtani,ezt csak megfelelő eszközzel és szaktudással lehet kódolni.

Egyenlőre legyen ez elég.

Ha új a moci akkor csak kötelező szervizekre vidd el pl görgő,szíjcsere,gyertyacsere stb

2014. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok belle nagyon nagyon sokat kihozni csak azt ami még épp egészséges,tuningolni akartam volna de meggyőztek,hogy ne tuningoljam mert hamarabb cserben hagy és ezt te is írtad így mégjobban kitartok az mellet,hogy nem fogom tuningolni :) És nagyon szépen köszönöm a válaszod ment a zöld :) Én is amugy csináltam már vele elég hosszú utakat ilyen 200-250km és csak benzinkuton álltam meg tankolni :)
2014. jan. 10. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez így is marad ha nem tunningolod és időben cserélsz szíjat :)
2014. jan. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

amugy az mitől lehet,hogy néha ráhúzom a gázt és nem akar indulni és olyan mintha kihagyna a henger,vagy a fordulatszám sokkal jobban lecsökkene aztán ha elengedem a gázt akkor visszaáll alapgázra és ha megint ráhuzom akkor meg megy rendesen?

Hideg motorra gyanakodtam de 1x csinálta nyáron meleg motorral egy kereszteződésben.. :/

2014. jan. 11. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!