Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kat. Alkalmassági szemvizsgá...

B kat. Alkalmassági szemvizsgálat?

Figyelt kérdés

Na már most nekem van egy olyan problémám hogy bal szemmel nem tudom leolvasni a táblát. Színeket mindent látok rendesen de homályosan. B-s jogsihoz háziorvoshoz lehet menni állítólag, így van?

1. Lehetőség: Nem vizsgál csak rákérdez hogy látok-e rendesen. Látok. Kapom a papírt.

2. Lehetőség: Rájön hogy bal szemmel nem látom de rátudom beszélni hogyha mindkét szemem nyitva van tökéletesen látok 17 éve én járok ezzel a szemmel nem ő. Kapom a papírt.

3. Lehetőség: Bemegyek vizsgálatra és vérnyomásmérés közben megjegyzem a betűket a tábláról (vagy számokat de általában bal szemmel betűk vannak). Elmondom. Kapom a papírt.

4. Lehetőség: Szerintem nem cserélik gyakran azt a táblát. Még ebben az évben vagy 3x beteg leszek minden alkalommal megjegyzek 3-4 betűt róla és mire vizsgához érek csukott szemmel felmondom neki. Kapom a papírt.


Szerintetek így megoldható? :S 16 és fél éves vagyok de már most parázok jövőre tervezem a jogsit, minden iskolai vizsgálaton elküldtek szemészetre de engem nem zavar reflex meg minden ugyanolyan attól hogy homályosan látok vele, a háziorvos nem is tudhat róla szerintem hogy már 3x elküldtek szemészetre körülbelül.



2013. aug. 20. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem becsapni kell az orvost, hanem fel kell íratni a megfelelő szemüveget. Utána el fogod tudni olvasni amit kell. A táblákat látni kell és nemcsak a táblákat kell látni, hanem mindent a forgalomban.
2013. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Forgalomban nem lesz csukva a jobb szemem, és gondolom forgalomban nem kell bal szemmel táblát olvasni.
2013. aug. 20. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem bántásképpen, de ha nem látsz rendesen, jobban fogsz fáradni is vezetés közben, ha eljutsz odáig. Szerintem egyszerűbb egy normális szemüveg után nekikezdeni, forgalom vizsgán a vizsgabiztos is kiszúrja a dolgot és másokat is veszélyeztetnél.
2013. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezeket értem és köszönöm a választ, de mint leírtam én élek 16 és fél éve ezzel a szemmel semmi különbséget nem érzek és nem is szoktam fáradni, őszintén nem is tudom milyen az ha valaki a rossz látás miatt fáradt..o.O
2013. aug. 20. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy éreznél különbséget, ha nem tudsz mihez viszonyítani! me beszélj hülyeségeket, hanem irass fel szemüveget. Abba nem fogsz belehalni. egyébként meg...
2013. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hallottál-e már arról a csodás találmányról hogy kontaktlencse?Nem trükközni kell hanem vegyél lencsét és legalább látsz rendesen,az orvos meg úgyse veszi észre.Nekem is az van,tökéletesen látok vele,orvosin meg nem tűnt fel senkinek.
2013. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy szemmel messze nem látsz be akkora szöget, mint két szemmel, én is azt mondom, ne trükközz, hanem csináltass szemüveget vagy kontaktlencsét.
2013. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ne parázz tőle, és ne csapj be senkit. Elmész orvoshoz megmondja milyen szemüveg kell, mai világba marha jó szemüveg keretek is vannak, de ha annyira nem akarsz szemüveges lenni ott a kontaktlencse és ez a jobbik eset:)

Mer én most kezdtem el egy szakmát tanulni elkellett mennem hozzá szemészetre ahol ugyanúgy tábla olvasás mondtam nem látom rakott be lencsét azokkal se láttam kiderült tompa látó vagyok jobb szememre.De szerencsére még bele fértem az elvártba így felvettek. Mondjuk ha jogsit kezdesz ahhoz úgyis háziorvoshoz kell elmenned azt meg te ismered milyen.:) Én például jogsihoz orvosi vizsgáltra lementem abból a szíves könyvből kelett mondanom három betűt hogy nem vagyok színtévesztő-e amíg nyomtatta ki a paírt. szóval semmi extra vizsgálatokra ne gondolj. nekem mondjuk így szerencsém volt mert amikor a jogsit csináltam még nem tudtam hogy tompa látó vagyok mer szemészhez se mentem el. Így 10évre kaptam meg a jogsimat.

Amúgy ha szemüveges vagy, vagy akármi nem fognak eltiltani a jogsitól maximum 5évre kapod vagy ilyesmi nem kell parázni.


Egyébként hogy örülj már nem lesz orvosi vizsgálat:) Csak nyilatkoznod kell róla hogy nincs semmi bajod és kész. Bár még 1év mire lekezdheted addig lehet vissza hozzák de nem biztos :D

[link]


"Egyszerűsödtek a képzésre való beiratkozás feltételei, nem lesz szükség az orvosi alkalmasság, illetőleg az alapfokú iskolai végzettség igazolására, ezekről a tanulónak elegendő lesz nyilatkoznia."

2013. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!