Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosítványra való orvosi...

Jogosítványra való orvosi alkalmasságin mennyire kell "jól" látni?

Figyelt kérdés
Milyen messziről kell nézni a táblát?Hány dioptriától kell kötelezően szemüveg a vezetéshez?

2013. ápr. 16. 16:56
 1/3 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Eü 1-es vagy 2-es csop.? Én szemüveges vagyok, igaz csak feles, de soha nem nézték rendesen,, pedig nekem 2-es csop. kell. Ez az orvostól is függ. A táblát olyan 6-7 m-ről kell kb. nézni, ha az alsó sorig elolvasod az már jó. A szemüveggel vezethet nem dioptriafüggő, tőlem megkérdezték, hogy hordom-e a feles szemüvegemet, mondtam, hogy igen és beütötték. Hanyas a szemüveged, mínuszos vagy pluszos?
2013. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
-0,5-ös szemüvegem van, de nélküle is egész jól látok, nem is szoktam hordani, gondolom akkor az orvostól is függ, hogy megkérdezi-e vagy sem.
2013. ápr. 16. 19:46
 3/3 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Ha el tudod olvasni az alsó hosszú vonalig a táblát szemüveg nélkül, akkor nem kell felvenned. Ha mégse, akkor szólsz, hogy szemüveges vagy és felveszed. De ez miért olyan fontos egyébként, ezt senki nem ellenőrzi, mivel lehet kontaktlencséd is. Esetleg akkor lehet gond, ha balesetet csinálsz és belekötnek. Nekem a B-hez nincs beütve a korlátozás, csak a többi kategóriához, mondjuk én hordom a szemüvegem, mert én szeretem.
2013. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!