Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Daewoo...

Mi a véleményetek a Daewoo Matiz 0.8-as autóról?

Figyelt kérdés
3 tagú családnak ajánlanátok?Ha esetleg lenne még 1 baba vagy jönne velünk anyósom akkor nem lenne nagyon kicsi?
2013. aug. 21. 14:57
 1/9 Dörmögő ***** válasza:
42%

Családban van egy, a hátul ülőknek nagyobb hely van benne mint azt elsőre gondoltam volna, persze mindez a csomagtartó kárára ment. Ha jönne mégegy baba akkor már 4-en lennétek, plusz az anyóssal már 5-en. Arra már lehet hogy kicsi lenne. Városi fogyasztása több mint azt sokan gondolják, mivel kicsi a motorja.

[link]

Az én dieselem másfélszer ekkora és kevesebbet eszik városban mint a matiz, 5 ember kényelmesen elfér benne plusz van egy 500 literes csomagtartója.

2013. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dörmögő ***** válasza:
Nem akarla rábeszélni a dieselre, csak én családi autónak kicsinek gondolom a matizt, nagyobb kaszninál meg a benzinesek szépen eszegetnek.
2013. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Számomra vicc az autó, és nem értem hova tünteti el a benzint a 800 köbcentis mákdaráló! Ismerősömnek ilyen van. 5,5-6,5 literes fogyasztásról beszél. Ennyi eszik az 1.4-es benzinesünk is. Dupla akkor LE-vel, nyomatékkal és 1,5-es tömeggel..
2013. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dörmögő ***** válasza:

# 3

Pontosítom a 2-es hozzászólásomat. Családban van ilyen kocsi, és sokat eszik. Egy nagyobb kaszni nagyobb benzinmotorral sem biztos hogy többet eszik, de abban legalább van hely.

2013. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pont azért eszik sokat, mert kis motor, ezért pörgetni kell, hogy menjen.

A kérdezőnek: ezt az autót én csak városi vagy városközi közlekedésre ajánlom. Hosszú távokat megtenni vele, pláne 3-4-5 személlyel már kényelmetlen. Olyan tipikus városi szaladgáló autó, avagy bevásárlókocsi.


Én azt ajánlom, hogy családi autónak inkább egy kategóriával nagyobb kocsikat keress, abban több a hely, és jobban lehet pakolni. Most mondok egy példát: Honda Jazz. Ahhoz képest, hogy nem nagy autó, belül meglepően nagy a hely, a hátsó üléssor variálhatósága pedig még sok mai új autóét is veri. Nagyon jól pakolható, és 5 embernek is meglepően kényelmes. Igazi családi kisautó.

De ez csak egy példa. Még számtalan kocsit lehetne ajánlani, ami a Matiznál reálisabb választás lehetne nektek.

2013. aug. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyámnak az van, bár 1.0-ás. Eddigi tapasztalatom szerint egy nála régebbi swift többet ér...

Fogyasztás kb ugyanannyi(az is 1000-es), suzuki jobban megy, több benne a hely, nagyobb és jóval megbízhatóbb. Bár matizhoz az új alkatrész olcsóbb.

2013. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Matizhoz és Swifthez ugyanannyi alkatrész van. A Swifthez azért sok, mert nagyon sok az adott autó. Matizhoz meg azért, mert a Chevrolet Spark dettó ugyanaz, csak ráncfelvarrva. Egyébként nagyon jó autó, bár kicsi a 0.8-as motor a 800 kg-jához. Ezért beveri a 7-8 literes átlagot. Csomagtartó kicsi, de kit érdekel? Átlag 1, vagy max 2 személyes "család" vesz ilyet, tehát a hátsó üléssor is jó csomagok tárolására. Amúgy a váltó áttételezése nagyon jóra sikeredett szerintem.
2013. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És mit szóltok a Daewoo Kaloshoz?
2013. aug. 21. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom Daewoo-ban gondolkoztok. :)

Ami nem baj, mert jó kocsik, a kereszt szüleimnek is egy Daewoo Lanos-uk van, és nagyon meg vannak vele elégedve.


A Kalos jobb választás lenne számotokra, hiszen tágasabb, nagyobb a hely hátul, és a csomagtartó is nagyobb.

A Kalos pont a márkanév váltáskor volt gyártásban, így kereshetsz belőle még Daewoo néven, illetve Chevrolet Kalos néven is. A két kocsi tök ugyanaz, csak a márkajel más az elején.

Motorválasztéka is jobb, mint a Matiz-nak. Ha jól emlékszem, 1.2-es motor volt az alap, és létezett 1.4-es s 1.5-ös is. Az 1.2 kicsit gyenge, de nyugodt közlekedéshez az is elég.


Ja, és még valami. Volt belőle sedan is, ha az jobban tetszik.

2013. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!