Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik pontosan ha 140...

Mi történik pontosan ha 140 fölött visszakapcsolok 1-be?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:

ha ezt követően a kuplungot is felengeded, akkor imádkozz, hogy az úton maradj ... kb olyan, mintha berántanád a kéziféket


ha szerencséd van nem darálja szét a sebváltót, bár nagy az esélye (ha a kuplungszerkezeted kibírja)

2013. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz. A legtöbb autónál kb 10km/h alatt tudsz csak 1-est váltani. A többinél meg csak álló helyzetben.

Ha mondjuk tudnál, akkor olyan magasra ugrna a motor fordulatszáma, hogy jó eséllyel szétesne, nem bírnák az alkatrészek. Ha mégsem esik szét (azonnal), akkor sem tudsz akkora gázt adni, hogy azt a fordulatot elérd, így a motor fékező hatása érvényesülne, egy nagyon erős fékhatás kíséretében.

2013. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A szinkrongyűrű szerintem nem engedné.
2013. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az nem derül ki milyen járműre is gondolsz, motorral ki ne próbáld!
2013. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
több mint valószínű hogy baleset lenne belőle
2013. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha jó a váltó, akkor nem tudod betenni.

De pl kettőbe lehet bemegy. Ha felengeded a kuplungot, jó eséllyel mehet a vezérlés, és a motor is, nem mellékesen baleset esélyes lenne a dolog

2013. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de valami nagyon durva dolog, az biztos. Motorral egyszer véletlenül 80-nál hirtelen ráadtam a motorféket másodikban... Huhhh :D Az én kicsikémen ez elég durva dolog, nagyon erős a motorfék. Elsőben pedig beleáll az aszfaltba, még kis sebességnél is, csak erős lejtőkön használom, ha nagyon lassan kell mennem. Vannak e téren szolidabb járművek, de 140-nél elsőbe, az semmiképpen nem hangzik olyannak, amit ép ésszel tesz az ember.
2013. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ilyenkor hány rpm-re menne fel a fordulat? (diesel) A motor hogy díjazná ezt?
2013. aug. 22. 16:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, van egy 1.9-es B5ös Passatod. Az 4800-as fordulaton megy ~45km/hval egyesben. 140km/h-nál kb 14800-15000-ret forogna a motor egyesben. A motor kibírná? Az első 10^-4. másodpercig biztosan, utána úgy szétrepülne, hogy öröm lenne nézni :D
2013. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt hogy ittasan rallyztam a varos szelen (Tudom nem tul okos dolog,de fiatal voltam es...azota mar benott a fejem lagya) a zastavamon porgettem a 3.-at es 90kmh-nel 4.-ik helyett visszavaltottam 2.-ba es semmi sem eset szet,csak a gumik csikorogtak. Szerintem a leggyengebb lancszem a kuplungtarcsa,az adja fel eloszor. A motor nem hiszem hogy szetesne-bar a vezerles lehet szetugrik es abbol azert lehet cirkusz-de talan

inkabb csusznak meg a gumik...persze ez csak az en velemenyem ugyhogy nekem ne reklamalj ha megprobalod es hazavagod az autod!!!

2013. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!