Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy egy régi,21 éves Opel Corsa-t eladjak?

Figyelt kérdés

Nézegetem neten az árakat, 150, nagyon max 200 ezer ft-ért lehetne eladni.

Az a gond, hogy az enyémnek a külseje elég viseltes. Bár rozsda sehol sincs rajta (de még egy rozsdapötty sem), a festése nem éppen szép, és a tetején pattogzik a lakk, elég rendesen. Szóval nem egy szépségdíjas darab.

Ezt leszámítva teljesen karban van tartva, semmi gondja, mechanikailag nagyon egyben van még most, ennyi idősen is. Ráadásul km sincs sok benne (legalábbis a korához képest), éppen átlépte a 200 ezret (2. tulaja vagyok, és biztos, hogy ennyi van benn).


Ezek tudatában szerintetek lenne rá vevő? Vagy inkább meg se próbáljam, és tartsam meg 2. autónak?



2013. aug. 22. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Figyelj ha olcsón adod pl 100 ezer ft vagy alatta tuti, hogy elviszi valaki.
2013. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és hirdesd meg minél több oldalon
2013. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez már Corsa B, vagy Corsa A? Dízel, benzines? Milyen felszereltségű? Nekem 300e forint körül van jó pár telefonos érdeklődés pár napja a 93-as Corsa B-re, bár 1.4-es 8 szelepes Joy változat és törésmentes állapotban van.
2013. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem kábé kettő percig tartott...
2013. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha leírod milyen még lehet érdekel is. :)
2013. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1992-es Opel Corsa A 1.2 benzin, 5 ajtós, a felszereltség Swing vagy City (a fene tudja, melyik a legalapabb, az enyém az).

Igazság szerint számomra 100 ezernél többet ér (első kocsim, nagyon hozzám nőtt), de más számára nem hinném. :/

2013. aug. 22. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
150 ezerből toldás nélkül nem igazán tudsz normális autót venni. Azt írtad, hogy nagyon egyben van a kocsid, csupán csak esztétikai hibája van.Ennek tudatában talán kár lenne eladni egy megbízható autót.Nem tudom milyen autót vennél,de lehet, hogy egy másik autó átíratásának összegét megspórolva le tudod a mostanit festetni és nem lesz zsákbamacska.Persze lehet, hogy más okokból kifolyólag szükség lehet egy újabb autóra...
2013. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Corsa A rozsdamentes állapotban - ha valóban az - akkor biztosan el tudod adni. Nincs már hozzá semmilyen alkatrész, főleg karosszéria elemek, ajtók. Az ár már kérdéses, nekem második autónak van a Corsa, a nagy családi kombi mellett. Az jó ütni-verni, télen hóban a nagy autón egy kisebb koccanás is nagyobb kár, mint a Corsa összességében. Ha egyedül megyek a városba, akkor csak azzal. Hosszú távra, vagy családdal ott a kombi. Ma már nem tudsz venni második alacsony költségvetésű autót, ráadásul magas az átírás is, ha van lehetőséged tartsd meg. Fél évre ki tudod vonatni évente a forgalomból 2600 forintért. Addig súlyadót és biztosítást sem kell rá fizetni, azzal is spórolsz.
2013. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazság szerint én is egy nagyobb kombit szeretnék venni, mert hosszabb távú utakra, pláne, ha 3-an 4-en megyünk, kényelmetlen a kis autó (a pakolhatóságról nem is beszélve).

Jelenleg már félreraktam 800 ezer ft-ot, szóval egy 6-700 ezer ft környéki kombit szeretnék venni.

Abban is igazatok van, hogy 2. autónak megtartásra is reális lenne, mert ha egyedül kell befutnom a városba (mindössze 7km innen), akkor ezzel kényelmesebb. És télen is lehetne óvni a másikat pl a sós latyaktól.


Hmm.... elgondolkodtató dolgok ezek. Esetleg tudtok valami megbízható kombit 6-700 ezer ft környékén?

2013. aug. 23. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!