Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet olyankor tenni, ha...

Mit lehet olyankor tenni, ha a rendőr belerúgott az autómba?

Figyelt kérdés

Kicsit nagy slunggal indultam el egy murvás, kavicsos parkolóból, és hát ilyenkor egy hátsókerekes autó 192 lóerővel könnyedén elkapar (na bumm). Már az aszfaltos úton voltam (parkolótól kb 100 méterre), mikor az egyik autó mögül kiugrott egy rendőr (helyi körzetis, de rendőrruha volt rajta) majdnem elütöttem, ráadásul ő úgy gondolta, hogy belerúg egyet az autómba. Nem álltam meg, mert nem akartam balhét, valamint a rendőr se jelezte, hogy legyek szíves félreállni (legalábbis a KRESZ szerint nem jelezte, de lehet, hogy az autóba rúgás, egyfajta új módszer). Szerencsémre (vagy az ő szerencséjére?) az autónak nem lett nagy baja, viszont azért a hátsó lámpámon látszik a dolog.

Mit tehetek, ha felkeres engem (mert biztos, hogy meg fog keresni) ???????? Jobb vitapozícióban vagyok mint ő??



2013. aug. 22. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Ott a bizonyíték az autódon, jelentsd fel a rendőrségen a köcsög sünt. Az anyja seggét rúgdossa
2013. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Maradjunk abban, hogy véletlenül kipörgött a kerék, és szórta a kavicsot. Ezt egy álldogáló ember másként éli meg...a későbbiek miatt jobb a békesség...ha találkoztok, akkor nem a kiabálás, meg a köcsögözés a megoldás, hanem a bocs biztos úr, véletlen volt...ha erre is fúj, akkor esetleg...de inkább ne.


Ha igazad van, hosszú távon akkor sincs. ha ezt lenyeled, nyugodt napjaid lesznek.


szerintem.

2013. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Tanulj meg autót vezetni - ha nem érzed a kocsidat, az azt jelenti, hogy potenciális veszélyforrás vagy a többi közlekedőre. Egy 4-500 lóerős Ferrarival is simán el lehet indulni murváról kipörgő kerekek nélkül, semmi plusz elektronika nem kell hozzá, csak egy kis finomság. A lelked mélyén szerintem te is tudod, hogy nem volt olyan véletlen az a kipörgő kerék...
2013. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha kiugrott eléd annak valószínűleg oka volt. Ha majdnem elütötted, úgy is lehet értékelni, hogy közúti veszélyeztetés.
2013. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdezném erről a murvás parkolóban, a kipörgő hátsó kereked által szétszőrt murvától megsérült fényezésű többi kocsi gazdáját is...

Szerintem olcsón megúsztad, ne pattogj, jobban jársz.


Amúgy remélem felkeres, és viszi magával a murvával lekoccolt autók gazdáit is. Csak némi csapatépítő tréning céljából, szemléltető oktatással egybekötve, hogy hogyan kell normálisan elindulni.

2013. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ne erőlködj, a parkoló üres volt, én odafigyelek mások autóira a rendőrökkel ellentétben!!!
2013. aug. 22. 20:54
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem erőlködik, igaza van! A gázpedál nem csak végletekben használható! Vannak köztes pontok is!
2013. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hidd el tisztában vagyok a saját, és autóm képességeivel, de ahogy elnézem kiragadtátok a lényeget, hogy milyen csúnya dolog elkaparni, ezért biztos a pokol tűzén fogok elégni.

De itt most a rendőri "intézkedésen" van a hangsúly, viszont azt gondolom, ti már azért lecsuknátok, merthogy elkapartam, és a rendőri intézkedés teljesen jog és szabályszerű volt.

2013. aug. 22. 21:34
 9/17 Dörmögő ***** válasza:
Figyu. Ha felkeres téged akkor mire gondolsz hogy jobb vitapozícióban lenne. Ha beszélni akarna veled akkor már a helyszínen egyértelműen jelezte volna hogy állj meg. Szerintem nem fog megkeresni. Az meg hogy belerúgott azt csak négyszemközt tudjátok rendezni mert az egy tagadás egy állításból sokminden nem lett eddig hivatalos úton.
2013. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ő is meg te is emberek vagytok, hibázhattok, de bunkóságból eddig 1-1-re álltok. Neki az a feladata, hogy a rendet és a biztonságos közlekedés feltételeit biztosítsa, neked meg az autóban ülve az, hogy ezeknek az elveknek megfelelően vezess. Szerintem az, hogy belerúg egy haladó (!) autóba elég erőteljes jelzése annak, hogy te ennek nem igazán feleltél meg.

Másik kulcsmomentum, hogy azt írod, egy parkoló autó mögül ugrott ki és majdnem elütötted. Itt sajnos fordul is 2-1-re a meccs, ami számodra nem túl kedvező. Gondolom ekkor már lehetett egy lényegesen nagyobb sebességed (a kipörgő kerekekkel történő rajt után logikus), 20-30km/h? Vagy több? Mákod volt, hogy a körzetis akart csak rádijeszteni, mi van, ha a nagykönyvben megírt pöttyöslabdás kisgyerek ugrik eléd, aki semmit nem tesz a baleset elkerülésére? Akkor is ilyen szerencsésen végződött volna a dolog? Lehet, hogy nem csak egy megtaposott hátsó lámpa miatt sírnál.

2013. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!