Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő után érdemes...

Mennyi idő után érdemes chippelni egy dízel autót?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk valaki vesz egy vadiúj dízel autót, csak kicsit kevesli az erejét, azt mennyi idő után érdemes chippelni? hány kilóméternél?
2013. aug. 23. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Aki vesz egy vadiúj dízel autót, az előtte elmegy kipróbálni, mert van rá lehetősége. Ha kevesli, akkor választ egy erősebb motorral szerelt példányt.


Általában szokott lenni az autóknál egy 1-2-4000km-es bejáratási periódus, ami alatt nem szokár gyilkolni a gépet, majd utána minden kenőanyag cseréje következik. Ez után van értelme chipelni, mivel ez előtt nem egészséges a gyilkolás amit a chipelés után kap a próbapadon. Én azt mondom, inkább 10 000km után.

2013. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet az ár is szempont például egy 150 és 177 lovas audi a4 között van 600 ezer forint különbség, a motor ott is ugyanaz, csak a gyár csinál chip tuningot nem? most ha ezt mással csináltatja nem kell 600 ezer forint felárat fizetnie csak mondjuk 150 ezret (nem tudom mennyibe kerül). És azt esetleg még megmondanád, hogyha valaki mondjuk chipeltet egy autót, de sokalja a megnövekedett üzemanyagfogyasztást, akkor visszarakják gyárira neki?
2013. aug. 23. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Chipeltetésnél nem nő az üzemanyag fogyasztás, csak nem kell olyan nehéz láb ugyanahhoz a fogyasztáshoz.:) De amúgy azért biztos a gyengébben valamivel olcsóbb dolgok vannak, különben bukás lenne a gyárnak... De amúgy visszateszik, amíg perkálsz.
2013. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a 150 és a 177 lovas V6 TDI az nem egészen ugyanaz.


Ha ennél a példánál maradunk,megveszed 600-zal olcsóbban, megcsippeled 120-ért, spóroltál 480 000-ret. Aztán valami garanciaidőn belül széthullik a motorban - ami amúgy is széthullott volna- és az AUDI a módosításra hivatkozva beint, akkor lesz ám csodálkozás...


Egy új 10 milla feletti autónál az a 600 000 meg már ugyan mindegy :)

2013. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az a4 150 és 177 lovasa az nem v6 tdi, hanem 2.0 tdi
2013. aug. 23. 13:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, közben nekem is leesett, hogy új autóról van szó :)


Az viszont érdekes, hogy a Wiki szerint még gyártják a B8 A4-et 170 lovas PD és 170 lovas CR motorral is, míg a 150 lovasból csak CR van.


A lényeg ugyanaz, én vagy erősebbel venném vagy csak a garancia időn túl gondolkoznék chipelésen.

2013. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!