Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem baj, ha úgy akarok Volkswa...

Nem baj, ha úgy akarok Volkswagen Bogarat (régit), hogy nem értek a szereléshez semennyire?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ilyen motorszerelésekhez, ilyen-olyan motorbütyköléshez semmit sem értek.

A bogár az álomautóm, nem érdekel, hogy nem kényelmes a vezetése.

De baj az, ha nem értek a szereléshez? Mert valaki azt mondja, ha jól karbantartottat veszek (az is kb 500-600ezer) , akkor ritkán romlik el.

Jó van 1 millióért is, az se lehet rossz.


Csak azért kérdezem, mert szomszéd se ért hozzá, mégis egy tragacs kispolszkija van, és még egyszer sem romlott el és hagyta cserben. (mesélte)


Pl ezek szépek :


[link]


[link]


[link]



2013. aug. 25. 10:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy mit kell pontosan tudni a bogárról? Minden érdekel!
2013. aug. 25. 10:03
 2/9 anonim ***** válasza:

Mit kell tudni róla?

Elavult, pazarló, kényelmetlen konstrukció.


Amúgy nem baj, ha nem értesz a motorokhoz, van sok autószerelő, majd elviszed hozzájuk. Csak akkor az többe fog kerülni, mert ingyen nem csinálják meg.

2013. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha tudsz olyan szerelőt találni, aki foglalkozik még ilyen régebbi gépekkel is.

Engem pl sok szervizből a Ladámmal is elhajtanak, hogy már nem foglalkoznak vele.

2013. aug. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha neked megfelel, hogy mész vele 1000km, majd 3 napig szervizeled, akkor vedd meg nyugodtan. :)
2013. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bogarasember válasza:
Kedves Ketteske! Persze hogy 2013-ban elavult konstrukció, (gyengébbek kedvéért) EZÉRT HÍVJÁK NOSZTALGIA AUTÓKNAK, mivel régen gyártották! Nem várhatsz el egy 50 éves autótól GPS rendszert vagy beépített HIFI-t........... Igen lehet hogy kényelmetlen mert nem szerelték fel az üléseket 60' , 70' években beépített seggmelegítővel! És ezt nem azért írom mert én is nagy fanatikusa vagyok az autónak. És még azt is tegyük hozzá hogy ha azt mondod hogy pazarló akkor ne felejtsük el hogy 1935-ben még 100km-en 230 litert is fogyasztottak az autók és azért ebből 30 év alatt lett 10 liter. Minden kérdésre ugyan azt írja minden pesszimista hogy "Jujj fémből van a műszerfal, jajj csak 130al tudnak menni!"... De minket ez nem érdekel, magasról teszünk rá! Minket nem a "mennyivel tudnak menni?? vagy mennyi idő allat gyorsul?? kérdések érdekelnek. Mi szeretjük ezt a történelmi autót és kész!!!!!!!!!!!! És a kérdezönek üzenném hogy 5 csillagos döntés! és nem kell sokat konyítani hozzá mert szerencsére nincs benne túl sok elektronika, a fő bütykölési ötleteket megtalálod a neten vagy különböző bogaras fórumokon! Ha jó állapotban veszed nem lesz sok baj vele! (ja és bocsi a novelláért!)
2013. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, egy rossz szót nem szóltam azért, mert ilyen kocsit akar venni a Kérdező. Egyszerűen tényeket soroltam fel válaszul a "mit lehet tudni a bogárról" kérdésre.

Engen hidegen hagy, hogy kinek mi az álomautója, véleményt kérdeztek, én meg elmondtam. Ha a Kérdező és Te is boldog vagy a Bogárral, oké, semmi problémám nincsen vele.

2013. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. :)

Egyébként tényleg van olyan szerviz, ahol meg se próbálják nézni, hanem elhajtanak máshova?

Nehéz hozzá alkatrészt találni?

2013. aug. 26. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Alkatrészt szerintem nem nehéz találni hozzá, egyrészt mivel huszonvalahány millió bogár készült, ezért bontott is van dögivel, illetve Mexikóból lehet hogy tudsz szerezni frissen utángyártottat is. Viszont tény hogy elég tartós darabok, amiket nálunk időnként az utcán látni azok is nagyrészt 40-50 évesek, úgyhogy ha nincs rossz állapotban akkor szerintem nem lesz sok bajod vele.
2013. aug. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

a bogár úgy tudom, hogy tipikusan olyan autó, hogyha jó állapotban van, akkor bele a benzin aztán GO

nincs is ami nagyon elromoljon rajta, mivel nem bonyolult, és kevés alkatrészből áll össze

én imádom

2014. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!