Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnám növelni a robogóm...

Hogy tudnám növelni a robogóm teljesítményét otthon? Akár pár LE is elég lenne

Figyelt kérdés
Ez egy honda eve pax s 50

2013. aug. 25. 13:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagyis az otthont kitörölném a mondatomból.
2013. aug. 25. 14:03
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáltál már TESCO-s elektromos fűnyírót tuningolni? Kb. úgy. Talán csak annyi a különbség, hogy a Honda belsőégésű motor picit tovább bírja, de lóerőkről ne is álmodj. Akármilyen teljesítménynövelés során max. pár %-al tudod növelni az eredeti tulajdonságokat, de mivel nem mai vasról van szó, szerintem már annak is lehet örülni, ha a gyári adatokat tudja hozni a motor. Ahogy telnek az évek, a kopással és a nyomáscsökkenéssel bizony csökken a teljesítmény is. Hacsak nincs kedved többtízezer forintokat belölni egy valószínűleg kevésbé üzembiztos konstrukció kialakításába, totál értelmetlen ezen filóznod.
2013. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél MOTORT! A robogó nem az.
2013. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tehetsz rá nagyobb hengert utána szórakozhtasz a variátorral de szerintem nem érdemes.
2013. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat szeretnék kérni nem veszek nagy motort mert még csak 14 vagyok nem tudom minek okoskodsz inkább mondd hogy hogy kell
2013. aug. 25. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg nem érted. Ez a motor egy nagymama-robogó, gyárilag lehet vagy 3-4 lóerős. Egyszerűen nincs értelme belepiszkálni. Vehetsz rá sportkipufogót (már ha egyáltalán létezik hozzá), tuninggyertyát meg mindenféle kiegészítőt amihez a tuning- verseny- sport- szavakat elő vagy utótagként oda lehet csatolni, de nem lesz tőle jobb. Ha az a baj, hogy a hétköznapi közlekedéshez sincs elég ereje, akkor meg lehet, hogy a szelepek, henger kopottak és fel kéne újjítani az egészet. Még talán az lehet a legjobb, hogyha a használónak van egy kis súlyfeleslege, akkor ledobni pár kilót és könnyebb lesz a motornak cipelni őt. Ha tényleg az a vágyad, hogy szétkendácsolj egy kismotort a pár%-os teljesítménynövelés érdekében, akkor inkább cseréld egy Simsonra.
2013. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem okoskodom 50-es VÁLTÓS az már motor.
2013. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értettem,de a simson nem motor hanem robogó csak 50ccm felett lévőmotorok számítanak motornak.
2013. aug. 25. 20:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem érted, motornak neveznek minden olyan kétkerekűt ami váltóval rendelkezik az automata váltós klasszikusan robogó kinézetű és formai elrendezésű robogókat nevezik robogónak, a kategória amibe pedig mindezek tartoznak (50 ccm) segédmotorkerékpárnak neveznek. Egyébként tényleg nemigen tehetsz mást mint esetleg ráteszel egy 70 ccm-es hengert, már ha találsz hozzá, talán valamelyik másik Honda típusé kompatibilis, aztán a variátort kicserélheted, vagy legalább a görgőket de nem ér annyit az egész önmagamat ismételve.
2013. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
látszik hogy még fiatal vagy :) amúgy jól írták minden ami váltós az motor tehát a simson is motor de a robogó az nem motor mert pl a te robogód is honda eve pax 50ccm-es robogó nem motor
2013. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!