Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót lenne érdemes...

Milyen autót lenne érdemes venni az alábbi kritériumok szerint?

Figyelt kérdés

Üdv!


Eljött ez az idő is, hogy saját autót engedhetek meg magamnak. Az autóra szánt összeg maximum 1.5milló lenne ( átiratással és egyéb "kisebb kiadásokkal ). Használata inkább hosszabb utakra lenne mivel jelenleg külföldön tartózkodom és ez így is fog maradni a közeljövőben. A kritérium annyi lenne, hogy benzines, manuális és a fogyasztás ne legyen több 8-9l-nél emellett azért erő is legyen az autóban. Szeretném kikérni a tanácsaitokat minden javaslatot szívesen fogadok. Előre kössz.

Ui: első autó lenne de van egy csekély 5 éves vezetési tapasztalatom elég sok km-el a hátam mögött.


2013. aug. 26. 02:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát így leírás alapján valami kombi, ha a nagy távolságon a praktikusság is szempont.

Renault Megane: [link]

Ford Focus: [link]

Volvo V40: [link]

Fiat Stilo: [link]

Toyota Corolla: [link]

Peugeot 307: [link]

Chevrolet Lacetti: [link]


Azt hiszem ezek közül majdnem mind létezik kissebb (1.4) meg nagyobb (2.0) motorral is, de ez az 1.6-1.8 kategória én úgy érzem pont a te igényeidre van szabva.

2013. aug. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezekszerint sokat autóznál és hosszú távokat...mert akkor ne 8-9l fogyasztású benzinest vegyél, hanem 5-6 l fogyasztású dízelt. Erő abban is van, ha erős motor van benne. De azért bőven elég neked közepes teljesítményű autó is, hiszen a legtöbb átlagos autó képes arra a menetteljesítményre, ami egy külföldi autópályán bőven elég. Azt még nem árultad el, hogy kis, közepes, vagy nagy autóra vágysz. A kritériumok alapján így rengeteg tipus szóba kerülhet. Nyilván a legtöbb embernek az üzemben tartás alacsony költsége és a megbízhatóság a fontos, gondolom neked is. Első autónak meg ajánlok bonyolult, alkalmanként komoly szervízigényes autót, mert első autó gyanánt még tapasztalatot kell szereznek az üzemeltetés terén. Egyszerűbb autót javasolnék, tippjeim:

Opel Astra G, Vectra C

VW Golf III vagy IV

Toyota Corolla

Mazda 6

Nissan Almera

Ezek a tipusok nagyon megbízhatók, gazdaságosak, átlagos szervízigényük van, hosszút távú autópályázásra is bőven elég, első autónak ideálisak, nem megy rá a gatyád, így jó tapasztalatokat tudsz szerezni kezdő autózóként.

2013. aug. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen jó lenne a kicsit nagyibb terű, csomagtartójú járgány. Első válaszoló én is néztem a ford focus kombi változatát. Sose volt még dolgom ford-dal szóvel ezért vannak kétségeim bár csak jót hallottam eddig róla. A fenntartási összeggel csak annyi lenne, hogy ne legyen az alkatrész hozzá horribilis áron és legyen böven a piacon. ( de gondolom ezekhez amiket linkeltetek van alkatrész bőven ). Én amit még néztem az ford focus c max, mi a véleményetek róla?
2013. aug. 26. 08:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Benzinest akkor vegyél, ha inkább városba használnád.

Neked dízel való.


Mercedes W202 250D

VW Bora, Passat 1.9 TDi

Audi A4 1.9 TDi

Octavia 1.9 TDi

2013. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is dízelt javasolnék ilyen célra pl Toyota avensis 2.0 D-4D

Itt a fogyasztási adatai a dízelnek

[link]


az 1.6 benzinesnek

[link]


az 1.8 bemzinesnek

[link]


2.0 benzines avensis-é

[link]


itt egy pár benzines avensis többféle motorral

[link]

2013. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 waland ***** válasza:
Az autót külföldön, kinti rendszámmal akarod használni, vagy magyarral? Ez nem utolsó szempont, mivel sok országban meg van határozva, hogy meddig használhatsz ott autót, ami nem náluk van bejelentve (ill. a legfontosabb ugye mindenhol: ami után nem náluk fizeted az adókat).
2013. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Ford Focus-ok közül a régebbiek megbízhatóbbak, kiforrottabb konstrukció, az újabbak már kevésbé, nagyobb a hibalehetőség. A Focus C-max jó autó, de szervízigénye, megbízhatósága átlagos, vannak jobb autók is. Régebbi komi jobb lenne első autónak.
2013. aug. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!