Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Haverommal motoroztunk kismoto...

Haverommal motoroztunk kismotoron ketten, én ültem hátul. Nem volt rajtam bukó és elkaptak a rendőrök. Milyen büntetésre számíthatok? És ha pénzbírság akkor mennyi?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így kevés. Leírhattad hogy kaptatok-e papírt, mit mondott a rendőr, kaptatok-e csekket, stb.
2013. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát mindketten kiskorúak vagyunk, haverom már megkapta a levelet, de mivel én nem ahhoz a körzethez tartozom (gondolom ezért) így engem meg behívtak. Rendőr a helyszínen egy figyelmeztetést vagy egy 10 es csekket mondott. Haverom nem kapott pénzbüntetést, csak eltiltást. De neten olvasgattam és ott bizony 30 körül mondták a bukó nélküli motorozgatást.
2013. aug. 26. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
30e a minimum büntetési tétel. De szvsz csak a sofőr kap büntetést, az utas nem.
2013. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Haverom nem kapott pénzbüntetést, csak eltiltást."


Még nem láttam ilyen eltiltó határozatot, beszkennelnétek?

Vagy csak egy jó fénykép is megteszi!

2013. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ezt nem tudom neked elküldeni mert haverom vagy 70 km re lakik :D De majd ha összefutunk akkor mejd megkérem hogy fotózza le :) Elnézőek voltak a rendőrök vele hogy csak fél évnyi eltiltást kapott...
2013. aug. 26. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:
pénzbirságot nem kaphattok ha nincs keresetetek! csak eltiltást! engem is elkaptak kismotorral bukó volt meg minden csak jogsi nem..akkor csináltam a jogsit amugy, amit befejezhettem de 3 hónap eltiltást kaptam utána
2013. aug. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mar az is szabalytalan h 2en ultetek azon a motoron, itt mar eleve 2 szabalysertes tortent, tobbre is megbuntethettek volna a haverodat szerencseje van
2013. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak figyelmeztetést kaptam. Amúgy 20 lett volna (mert nem volt bukó+ 2. személy voltam a motoron, ami szintén nem megengedett) De 2 évig priuszom is van.
2013. aug. 30. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!